Kultúra

Suľkovská Noc s Andersenom

12.04.2018 napísal dš

noc

Už po šiestykrát sa v našej škole uskutočnilo podujatie, ktoré otvára bránu do sveta rozprávok – Noc s Andersenom. Okrem našej školy sa však takáto rozprávková noc realizovala aj v mnohých ďalších školách takmer po celom svete. Okrem Slovenska to bolo aj v Čechách, Poľsku, Srbsku, Chorvátsku, Slovinsku, Bulharsku, USA, Austrálii, Grécku, Veľkej Británii, Nemecku, Dánsku, na Novom Zélande, Malte, v Španielsku, Portugalsku, Švajčiarsku, Francúzsku, Taliansku, Saudskej Arábii a dokonca aj v africkej Keni. Išlo o viac ako 1600 miest s počtom účastníkov 95 000.

Ale vráťme sa späť do našej školy! U nás sa Noci s Andersenom pravidelne zúčastňujú vybraní žiaci 5. – 7. ročníka pod vedením p. učiteliek Mgr. Michaely Káčerikovej, Mgr. Márie Zátekovej a Mgr. Kataríny Halúskovej. Tento rok prebehlo podujatie v dňoch 23. – 24. marca 2018. Okrem Hansa Christiana Andersena si pripomíname aj život a rozprávky Pavla Dobšinského.

Presne o 16.00 hod. popoludní vstúpila skupina detí do sveta, ktorý dáva našej fantázii krídla, v ktorom dobro víťazí nad zlom a ožívajú rozprávkové bytosti. Čakalo na ne veľa zaujímavých úloh, ktoré vďaka svojim vedomostiam o rozprávkach hravo zdolali. Nedali sa zaskočiť ani disciplínami, v ktorých si museli precvičiť nielen svoj bystrý um, ale aj rýchle ruky či koordináciu. Ich ďalšou úlohou bolo spoločnými silami vo svojom družstve vytvoriť plagát, uhádnuť názov rozprávky a zároveň ju aj zdramatizovať. V tejto aktivite deti dokázali, že aj v našom modernom svete majú rozprávky stále svoje miesto. No a scénky v ich podaní boli skutočne veľmi milé, kreatívne a zábavné. Pred spaním si ešte vypočuli rozprávku na dobrú noc a začali snívať svoje rozprávkové sny. Všetky deti boli veľmi šikovné, a preto bola na druhý deň ráno ich aktívna účasť na rozprávkovej noci odmenená malým darčekom a spomienkovým listom, ktorý im tento deň bude navždy pripomínať.

A hoci na konci zazvonil zvonec, my veríme, že rozprávky nekončia a naši žiaci ich budú s radosťou čítať aj naďalej.

Mgr. Katarína Halúsková

Autor fotografií: Ing. Gabriel Horos

Späť

Najnovšie

18.04.2018 napísal dš

den zeme

Deň Zeme vo hvezdárni

V spolupráci s Výskumným centrom Žilinskej univerzity v Žiline budú v priestoroch Kysuckej hvezdárne v Kysuckom Novom Meste pre návštevníkov pripravené série vstupov.

Čítať ďalej…

18.04.2018 napísal dš

festival

Akordeónový festival v ZUŠ 2018

Podujatie Akoredeónový festival v rytme rôznych hudobných žánrov má za dlhé roky trvania svoje ustálené pravidlá.

Čítať ďalej…

16.04.2018 napísal dš

danka

Danka a Janka

Marec – prvý jarný mesiac, ktorý sa spája nielen s príchodom slnečných dní či prvých prác v záhradkách, ale i s odpočinkom v podobe čítania kníh.

Čítať ďalej…

14.04.2018 napísal dš

gb

Londýn v knižnici

Pásmo o cestovaní prilákalo do knižnice v stredu 4. apríla druhákov zo ZŠ Dolinský potok. Tety knihovníčky pripravili pre žiakov zaujímavú prezentáciu o Veľkej Británii a zamerali sa skôr na informácie, ktoré sa z učebníc nedozvedia.

Čítať ďalej…

12.04.2018 napísal dš

noc

Suľkovská Noc s Andersenom

Už po šiestykrát sa v našej škole uskutočnilo podujatie, ktoré otvára bránu do sveta rozprávok – Noc s Andersenom. Okrem našej školy sa však takáto rozprávková noc realizovala aj v mnohých ďalších školách takmer po celom svete.

Čítať ďalej…

10.04.2018 napísal dš

les

Zapojte sa do súťaže Lesný slovník

Projekt, ktorého zámerom je podporiť environmentálne povedomie o udržateľnom spôsobe života prostredníctvom kníh sa uchádza aj v roku 2018 o Vašu priazeň.

Čítať ďalej…

08.04.2018 napísal dš

basne

Súťaž krásneho slova

Štyridsiatka detí a žiakov predviedla svoje recitátorské umenie na 12. ročníku súťaže s názvom Popoludnie básnika rodných Kysúc.

Čítať ďalej…

07.04.2018 napísal dš

noc

Vďaka Noci s Andersenom stretli deti v knižnici Katarínu Hudecovú

Noc s Andersenom patrí k najatraktívnejším knižničným podujatiam so zameraním na detského čitateľa. Tento rok sa ho zúčastnilo viac ako 95.000 detí na viac ako 1 600 zaregistrovaných miestach

Čítať ďalej…

06.04.2018 napísal dš

didero

Príbeh lásky

Pán zo Súľova prišiel do Domu kultúry v Kysuckom Novom Meste. Prišiel v podaní detských hercov z divadelného súboru Didero.

Čítať ďalej…

06.04.2018 napísal dš

danka

Danka a Janka privítali deti

Takmer 80 detí zo ZŠ Nábrežná sa počas marca vystriedalo v Mestskej knižnici KNM. Dôvody tak hojnej návštevy druhákov boli dva.

Čítať ďalej…