Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Kultúra

SOŠ strojnícka získala 1. miesto na Medzinárodnom veľtrhu cvičných firiem

02.11.2017 napísal dš

sos

V dňoch 19. a 20. októbra sa uskutočnil v Košiciach 15. ročník Medzinárodného veľtrhu cvičných firiem (CF) krajín V 4. Veľtrh bol zameraný na prezentáciu fiktívnych cvičných firiem, ktoré fungujú na odborných stredných školách s ekonomickými odbormi. Veľtrh CF organizovali Štátny inštitút odborného vzdelávania (ŠIOV) a Ekonomická univerzita v Bratislave pod záštitou ministerstva školstva SR. Na veľtrh CF do Košíc prišli svoje firmy a podnikanie prezentovať žiaci a pedagógovia zo 48 stredných škôl zo Slovenska, šiestich z Českej republiky a dvoch z Poľska. Zúčastnené firmy nadväzovali medzi sebou na veľtrhu obchodné vzťahy, v ktorých budú pokračovať v obchodovaní v priebehu školského roka.

Za našu SOŠ strojnícku na ňom prezentovali CF KOVÁČIK, s. r. o., tri žiačky odboru technicko-ekonomický pracovník: Marika Sidorová, Romana Ozaniaková a Gabriela Berešíková pod vedením Ing. Aleny Cinkovej. Súčasťou veľtrhu boli aj súťaže cvičných firiem v kategóriách najlepší stánok CF, katalóg CF, slogan CF, logo CF a e-prezentácia CF. Odborná komisia hodnotila odbornosť a kreativitu zúčastnených cvičných firiem. Naša CF KOVÁČIK, s. r. o. získala 1. miesto v kategórii najlepší stánok CF. Výsledné hodnotenie bolo uznaním aj prepojenia teórie s praxou.

Praktickú časť predviedli dvaja žiaci odboru umelecký kováč Jozef Vorek a Matúš Czán, ktorí pred Spoločenským pavilónom v Košiciach za asistovania Mgr. Pavla Koptáka predvádzali svoje kováčske umenie. Zúčastnení žiaci získali cenné poznatky a motiváciu do ďalšieho štúdia a zároveň dôstojne reprezentovali našu SOŠ strojnícku v Kysuckom Novom Meste.

Alena Cinková

Späť

Najnovšie

18.11.2017 napísal dš

LEBO

Legománia v MŠ

Dňa 4.11.2017 bol vyhlásený Deň materských škôl, a preto už po druhýkrát kolektív MŠ Litovelská pozval kamarátov z druhých MŠ na podujatie s názvom Legománia.

Čítať ďalej…

16.11.2017 napísal dš

starkym

Venované dedkovi a babke

Jesenné lístie sa mení na krásnu paletu farieb. Strieborné nitky babieho leta poletujú nad nami. Blíži sa najkrajšie obdobie v roku a preto viac ako iné dni máme v úcte našich starkých.

Čítať ďalej…

10.11.2017 napísal dš

ms

Podujatia v MŠ Litovelská

Do škôlky zavítali starí rodičia detí i známy hudobník Zahrajko.

Čítať ďalej…

08.11.2017 napísal dš

rodicia

Starí rodičia a vnuci

S októbrom a príchodom jesene je už neodmysliteľne spojený Mesiac úcty k starším.

Čítať ďalej…

07.11.2017 napísal dš

tyzden

Týždeň zdravej výživy v ZŠ Dolinský potok

Kde sa len pozrieme, všade vidíme a čítame o zdravom životnom štýle. Ani naša základná škola nebude predsa výnimkou. Každoročne pripravuje žiacky parlament v spolupráci s koordinátorkou environmentálnej výchovy Týždeň zdravej výživy.

Čítať ďalej…

02.11.2017 napísal dš

sos

SOŠ strojnícka získala 1. miesto na Medzinárodnom veľtrhu cvičných firiem

V dňoch 19. a 20. októbra sa uskutočnil v Košiciach 15. ročník Medzinárodného veľtrhu cvičných firiem (CF) krajín V 4. Veľtrh bol zameraný na prezentáciu fiktívnych cvičných firiem, ktoré fungujú na odborných stredných školách s ekonomickými odbormi.

Čítať ďalej…

31.10.2017 napísal dš

keramika

Jeseň v keramike

Akciu s názvom „Jeseň v keramike“ organizovalo Centrum voľného času.

Čítať ďalej…

29.10.2017 napísal dš

aktivity

Jesenné aktivity detí MŠ na Ulici 9. mája

V mesiac september, október, kedy sú ovocné záhrady plné ovocných stromov a dobrej úrody, vtedy je správny čas sa s deťmi rozprávať o tomto zdroji plného vitamínov.

Čítať ďalej…

27.10.2017 napísal dš

pernikarka

Zážitkové čítanie v knižnici

V rámci projektu Zážitkové čítanie v knižnici, ktorý je spolufinancovaný s podporou Žilinského samosprávne kraja sa v knižnici konalo stretnutie s vílami i pernikárkou.

Čítať ďalej…