Kultúra

SOŠ strojnícka získala 1. miesto na Medzinárodnom veľtrhu cvičných firiem

02.11.2017 napísal dš

sos

V dňoch 19. a 20. októbra sa uskutočnil v Košiciach 15. ročník Medzinárodného veľtrhu cvičných firiem (CF) krajín V 4. Veľtrh bol zameraný na prezentáciu fiktívnych cvičných firiem, ktoré fungujú na odborných stredných školách s ekonomickými odbormi. Veľtrh CF organizovali Štátny inštitút odborného vzdelávania (ŠIOV) a Ekonomická univerzita v Bratislave pod záštitou ministerstva školstva SR. Na veľtrh CF do Košíc prišli svoje firmy a podnikanie prezentovať žiaci a pedagógovia zo 48 stredných škôl zo Slovenska, šiestich z Českej republiky a dvoch z Poľska. Zúčastnené firmy nadväzovali medzi sebou na veľtrhu obchodné vzťahy, v ktorých budú pokračovať v obchodovaní v priebehu školského roka.

Za našu SOŠ strojnícku na ňom prezentovali CF KOVÁČIK, s. r. o., tri žiačky odboru technicko-ekonomický pracovník: Marika Sidorová, Romana Ozaniaková a Gabriela Berešíková pod vedením Ing. Aleny Cinkovej. Súčasťou veľtrhu boli aj súťaže cvičných firiem v kategóriách najlepší stánok CF, katalóg CF, slogan CF, logo CF a e-prezentácia CF. Odborná komisia hodnotila odbornosť a kreativitu zúčastnených cvičných firiem. Naša CF KOVÁČIK, s. r. o. získala 1. miesto v kategórii najlepší stánok CF. Výsledné hodnotenie bolo uznaním aj prepojenia teórie s praxou.

Praktickú časť predviedli dvaja žiaci odboru umelecký kováč Jozef Vorek a Matúš Czán, ktorí pred Spoločenským pavilónom v Košiciach za asistovania Mgr. Pavla Koptáka predvádzali svoje kováčske umenie. Zúčastnení žiaci získali cenné poznatky a motiváciu do ďalšieho štúdia a zároveň dôstojne reprezentovali našu SOŠ strojnícku v Kysuckom Novom Meste.

Alena Cinková

Späť

Najnovšie

25.03.2018 napísal dš

den

Marcové aktivity v knižnici s dobrovoľníkmi

Medzinárodný deň žien, Veľká noc, Deň ľudovej rozprávky či Svetový deň vody sme v knižnici pripomenuli podujatiami realizovanými s dobrovoľníkmi.

Čítať ďalej…

23.03.2018 napísal dš

vyst

Návšteva výstavy Vesmír očami detí

Vo štvrtok 15. marca seniori z Centra sociálnych služieb Kamence navštívili v mestskej knižnici výstavu víťazných prác žiakov regionálneho kola XXXIII. ročníka celoslovenskej výtvarnej súťaže pod názvom „Vesmír očami detí“.

Čítať ďalej…

21.03.2018 napísal dš

ddk

Medzinárodný deň detskej knihy s pokusom o rekord

2. apríl je Medzinárodným dňom detskej knihy. Tak ako aj v predošlé roky vyhlasujeme pokus o neoficiálny rekord v počte vypožičaných detských kníh v jeden deň (3. apríla) v oddelení pre deti a mládež.

Čítať ďalej…

18.03.2018 napísal dš

mdz

Oslava MDŽ

Aj tento rok sa zišli obyvatelia Centra sociálnych služieb Kamence na stretnutí pri príležitosti osláv sviatku Medzinárodného dňa žien.

Čítať ďalej…

17.03.2018 napísal dš

klub

Oslávili ženy i knihy

Členovia Jednoty dôchodcov Slovenska sa stretávajú každú stredu v Dennom centre Klub 75. Každá streda je venovaná inej téme. V marci, konkrétne 7. marca, boli témou knihy i ženy.

Čítať ďalej…

15.03.2018 napísal dš

starostlivost

Starostlivosť o lesné zvieratá v zime v MŠ 9. mája

Materská škola na Ulici 9. mája má na plnenie environmentálnych cieľov dobré podmienky. Nachádza sa na okraji mesta, a tak do prírody máme len na skok.

Čítať ďalej…

13.03.2018 napísal dš

vystava

Babie leto v treskúcej zime

Babie leto, tak znie názov výstavy akademického sochára Jara Gaňu, ktorá je v týchto dňoch prístupná širokej verejnosti v Kysuckej galérii v Oščadnici.

Čítať ďalej…

12.03.2018 napísal dš

beseda

Beseda o zúbkoch

V rámci školských projektov navštívila dňa 26.2.2018 Mgr. Andrea Gerátová z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Čadci, aby deťom hravou a aktívnou formou sprostredkovala základné vedomosti  o zúbkoch.

Čítať ďalej…

11.03.2018 napísal dš

Kniha Kysúc

Hlasujte za Knihu Kysúc 2017

Záujemcovia, ktorí sa chcú zapojiť do ankety Kniha Kysúc 2017, nájdu hlasovací lístok v mestskej knižnici alebo v týždenníku Kysuce.

Čítať ďalej…

09.03.2018 napísal dš

deti

Rušné dni v knižnici

Prázdninový týždeň i ten prvý marcový bol v knižnici rušný. Malí čitatelia sa mohli stretnúť so psíkom na podujatí Psíky v literatúre, prežiť kúzelný deň s kúzelníkom, tvorivý proces so spisovateľom Uličianským, jeden deň bol venovaný hrám spojeným s rozprávkovými postavami a nechýbali ani stručné dejiny Kysúc.

Čítať ďalej…