Kultúra

SOŠ strojnícka získala 1. miesto na Medzinárodnom veľtrhu cvičných firiem

02.11.2017 napísal dš

sos

V dňoch 19. a 20. októbra sa uskutočnil v Košiciach 15. ročník Medzinárodného veľtrhu cvičných firiem (CF) krajín V 4. Veľtrh bol zameraný na prezentáciu fiktívnych cvičných firiem, ktoré fungujú na odborných stredných školách s ekonomickými odbormi. Veľtrh CF organizovali Štátny inštitút odborného vzdelávania (ŠIOV) a Ekonomická univerzita v Bratislave pod záštitou ministerstva školstva SR. Na veľtrh CF do Košíc prišli svoje firmy a podnikanie prezentovať žiaci a pedagógovia zo 48 stredných škôl zo Slovenska, šiestich z Českej republiky a dvoch z Poľska. Zúčastnené firmy nadväzovali medzi sebou na veľtrhu obchodné vzťahy, v ktorých budú pokračovať v obchodovaní v priebehu školského roka.

Za našu SOŠ strojnícku na ňom prezentovali CF KOVÁČIK, s. r. o., tri žiačky odboru technicko-ekonomický pracovník: Marika Sidorová, Romana Ozaniaková a Gabriela Berešíková pod vedením Ing. Aleny Cinkovej. Súčasťou veľtrhu boli aj súťaže cvičných firiem v kategóriách najlepší stánok CF, katalóg CF, slogan CF, logo CF a e-prezentácia CF. Odborná komisia hodnotila odbornosť a kreativitu zúčastnených cvičných firiem. Naša CF KOVÁČIK, s. r. o. získala 1. miesto v kategórii najlepší stánok CF. Výsledné hodnotenie bolo uznaním aj prepojenia teórie s praxou.

Praktickú časť predviedli dvaja žiaci odboru umelecký kováč Jozef Vorek a Matúš Czán, ktorí pred Spoločenským pavilónom v Košiciach za asistovania Mgr. Pavla Koptáka predvádzali svoje kováčske umenie. Zúčastnení žiaci získali cenné poznatky a motiváciu do ďalšieho štúdia a zároveň dôstojne reprezentovali našu SOŠ strojnícku v Kysuckom Novom Meste.

Alena Cinková

Späť

Najnovšie

17.01.2018 napísal dš

bilanc

Knižnica v číslach

Mestská knižnica Kysucké Nové Mesto je kultúrno-vzdelávacia inštitúcia, ktorá zaujíma významné miesto medzi kultúrnymi inštitúciami v meste a jeho okolí. Každoročne v januári v knižnici bilancujeme. Aj v roku 2017 ponúkla knižnica stálym i novým čitateľom množstvo nových kníh, podujatí, aktivít a služieb.

Čítať ďalej…

15.01.2018 napísal dš

Kysucké fantasy

Týmto by sme našim čitateľom radi dali do pozornosti aj meno Andrej Kollárik, ktorý žije v Kysuckom Novom Meste a v mestskej knižnici si môžete prečítať jeho prvotinu s názvom Nezorné polia.

Čítať ďalej…

12.01.2018 napísal dš

dielne

Tvorivé tvorenie

Už tradíciou sa v knižnici stala v predvianočnom čase knižničná akcia s názvom Vianočné tradície.

Čítať ďalej…

11.01.2018 napísal dš

krst

Uvedenie knihy do života

Krst knihy sa stal významnou súčasťou každodenného chodu Mestskej knižnice Kysucké Nové Mesto a spestril jej každodenný kolorit.

Čítať ďalej…

09.01.2018 napísal dš

vystava

Cyklus výstav neprofesionálnych výtvarníkov - pozvánka

Mestská knižnica v Kysuckom Novom Meste a neprofesionálni výtvarníci študujúci v ateliéri akademického maliara Mariána Čapku Vás pozývajú na prezentačné výstavy svojich obrazov.

Čítať ďalej…

07.01.2018 napísal dš

atm

Vôňa Vianoc v MŠ 9. mája cez tvorivé dielne

Deti sa tešili, čakali na príchod Ježiška a darčeky, ktorými ich obdaruje.

Čítať ďalej…

05.01.2018 napísal dš

recnici

Úspechy rečníkov

Rétorika je náuka o rečníctve a rečníckom umení známa už vyše 2 000 rokov. Predovšetkým v starovekom Grécku bola na výslní a bola tiež súčasťou vzdelávania v mnohých školách.

Čítať ďalej…

04.01.2018 napísal dš

ples

Prehľad plesov

Prinášame vám prehľad tanečných plesov organizovaných v Kysuckom Novom Meste a okolí.

Čítať ďalej…

03.01.2018 napísal dš

vian

Predvianočný čas v materskej škole

Predmikulášsku atmosféru umocnilo divadelné predstavenie "Čertovská rozprávka", v ktorom sa opisoval príbeh čertíka a jeho zážitky.

Čítať ďalej…

01.01.2018 napísal dš

malovanie

Vianočné tvorivé dielne v kaštieli Radoľa

V čase Adventu sa štyri triedy zo ZŠ Nábrežná zúčastnili podujatia, ktoré ponúkalo regionálne múzeum v Radoli. Naša návšteva bola rozdelená do dvoch častí.

Čítať ďalej…