Kultúra

Predvianočný čas v materskej škole

03.01.2018 napísal dš

vian
Opäť sa po roku blížili najkrajšie sviatky v roku - Vianoce. Pekný predvianočný čas deti spolu s pani učiteľkami  v MŠ Litovelská v Kysuckom Novom Meste prežili v radosti a dňami plných prekvapení. Predmikulášsku atmosféru umocnilo divadelné predstavenie "Čertovská rozprávka", v ktorom sa opisoval príbeh čertíka a jeho zážitky. Keďže v ten deň mal navštíviť škôlku aj Mikuláš, deti ho túžobne očakávali. Mikuláš ich prekvapil krásnym oblečením a samozrejme nechýbali koše plné sladkých balíčkov. No najprv museli čertovi sľúbiť, že budú dobre, poslušné a budú všetko jedávať.
Samozrejme, ani tento rok sa neporušila tradícia a škôlkarov navštívila Lucia so svojimi pomocníkmi. Svojimi pierkami poometali všetky kúty, aby odohnali temné a zlé sily. Vianočnú atmosféru umocnila besiedka, kde predškoláci prepojili príbeh o narodení Ježiška s ľudovými tradíciami. Do vianočnej besiedky sa zapojili i ostatné triedy so svojimi koledami, tančekom, krátkym divadielkom..zazvonil zvonec a ukončil príbeh o narodení Ježiška.
Piesňou "Hej, hej Vianoce, už sú zasa tu...." a vinšovačkami si spoločne zaželali Šťatsné a veselé Vianoce.
 
Janka Vlčková a Dáša Škulcová uč. MŠ

Späť

Najnovšie

19.01.2018 napísal dš

kniznica

Projekt Jednu knihu ročne v roku 2017

Tento projekt realizujeme od roku 2014. Tento rok pribudlo do knižnice vďaka projektu 231 knižných titulov od 52 darcov. Počet týchto kníh i darcov je najvyšší v histórii projektu. Ďakujeme.

Čítať ďalej…

17.01.2018 napísal dš

bilanc

Knižnica v číslach

Mestská knižnica Kysucké Nové Mesto je kultúrno-vzdelávacia inštitúcia, ktorá zaujíma významné miesto medzi kultúrnymi inštitúciami v meste a jeho okolí. Každoročne v januári v knižnici bilancujeme. Aj v roku 2017 ponúkla knižnica stálym i novým čitateľom množstvo nových kníh, podujatí, aktivít a služieb.

Čítať ďalej…

15.01.2018 napísal dš

Kysucké fantasy

Týmto by sme našim čitateľom radi dali do pozornosti aj meno Andrej Kollárik, ktorý žije v Kysuckom Novom Meste a v mestskej knižnici si môžete prečítať jeho prvotinu s názvom Nezorné polia.

Čítať ďalej…

12.01.2018 napísal dš

dielne

Tvorivé tvorenie

Už tradíciou sa v knižnici stala v predvianočnom čase knižničná akcia s názvom Vianočné tradície.

Čítať ďalej…

11.01.2018 napísal dš

krst

Uvedenie knihy do života

Krst knihy sa stal významnou súčasťou každodenného chodu Mestskej knižnice Kysucké Nové Mesto a spestril jej každodenný kolorit.

Čítať ďalej…

09.01.2018 napísal dš

vystava

Cyklus výstav neprofesionálnych výtvarníkov - pozvánka

Mestská knižnica v Kysuckom Novom Meste a neprofesionálni výtvarníci študujúci v ateliéri akademického maliara Mariána Čapku Vás pozývajú na prezentačné výstavy svojich obrazov.

Čítať ďalej…

07.01.2018 napísal dš

atm

Vôňa Vianoc v MŠ 9. mája cez tvorivé dielne

Deti sa tešili, čakali na príchod Ježiška a darčeky, ktorými ich obdaruje.

Čítať ďalej…

05.01.2018 napísal dš

recnici

Úspechy rečníkov

Rétorika je náuka o rečníctve a rečníckom umení známa už vyše 2 000 rokov. Predovšetkým v starovekom Grécku bola na výslní a bola tiež súčasťou vzdelávania v mnohých školách.

Čítať ďalej…

04.01.2018 napísal dš

ples

Prehľad plesov

Prinášame vám prehľad tanečných plesov organizovaných v Kysuckom Novom Meste a okolí.

Čítať ďalej…

03.01.2018 napísal dš

vian

Predvianočný čas v materskej škole

Predmikulášsku atmosféru umocnilo divadelné predstavenie "Čertovská rozprávka", v ktorom sa opisoval príbeh čertíka a jeho zážitky.

Čítať ďalej…