Kultúra

Predvianočný čas v materskej škole

03.01.2018 napísal dš

vian
Opäť sa po roku blížili najkrajšie sviatky v roku - Vianoce. Pekný predvianočný čas deti spolu s pani učiteľkami  v MŠ Litovelská v Kysuckom Novom Meste prežili v radosti a dňami plných prekvapení. Predmikulášsku atmosféru umocnilo divadelné predstavenie "Čertovská rozprávka", v ktorom sa opisoval príbeh čertíka a jeho zážitky. Keďže v ten deň mal navštíviť škôlku aj Mikuláš, deti ho túžobne očakávali. Mikuláš ich prekvapil krásnym oblečením a samozrejme nechýbali koše plné sladkých balíčkov. No najprv museli čertovi sľúbiť, že budú dobre, poslušné a budú všetko jedávať.
Samozrejme, ani tento rok sa neporušila tradícia a škôlkarov navštívila Lucia so svojimi pomocníkmi. Svojimi pierkami poometali všetky kúty, aby odohnali temné a zlé sily. Vianočnú atmosféru umocnila besiedka, kde predškoláci prepojili príbeh o narodení Ježiška s ľudovými tradíciami. Do vianočnej besiedky sa zapojili i ostatné triedy so svojimi koledami, tančekom, krátkym divadielkom..zazvonil zvonec a ukončil príbeh o narodení Ježiška.
Piesňou "Hej, hej Vianoce, už sú zasa tu...." a vinšovačkami si spoločne zaželali Šťatsné a veselé Vianoce.
 
Janka Vlčková a Dáša Škulcová uč. MŠ

Späť

Najnovšie

21.03.2018 napísal dš

ddk

Medzinárodný deň detskej knihy s pokusom o rekord

2. apríl je Medzinárodným dňom detskej knihy. Tak ako aj v predošlé roky vyhlasujeme pokus o neoficiálny rekord v počte vypožičaných detských kníh v jeden deň (3. apríla) v oddelení pre deti a mládež.

Čítať ďalej…

18.03.2018 napísal dš

mdz

Oslava MDŽ

Aj tento rok sa zišli obyvatelia Centra sociálnych služieb Kamence na stretnutí pri príležitosti osláv sviatku Medzinárodného dňa žien.

Čítať ďalej…

17.03.2018 napísal dš

klub

Oslávili ženy i knihy

Členovia Jednoty dôchodcov Slovenska sa stretávajú každú stredu v Dennom centre Klub 75. Každá streda je venovaná inej téme. V marci, konkrétne 7. marca, boli témou knihy i ženy.

Čítať ďalej…

15.03.2018 napísal dš

starostlivost

Starostlivosť o lesné zvieratá v zime v MŠ 9. mája

Materská škola na Ulici 9. mája má na plnenie environmentálnych cieľov dobré podmienky. Nachádza sa na okraji mesta, a tak do prírody máme len na skok.

Čítať ďalej…

13.03.2018 napísal dš

vystava

Babie leto v treskúcej zime

Babie leto, tak znie názov výstavy akademického sochára Jara Gaňu, ktorá je v týchto dňoch prístupná širokej verejnosti v Kysuckej galérii v Oščadnici.

Čítať ďalej…

12.03.2018 napísal dš

beseda

Beseda o zúbkoch

V rámci školských projektov navštívila dňa 26.2.2018 Mgr. Andrea Gerátová z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Čadci, aby deťom hravou a aktívnou formou sprostredkovala základné vedomosti  o zúbkoch.

Čítať ďalej…

11.03.2018 napísal dš

Kniha Kysúc

Hlasujte za Knihu Kysúc 2017

Záujemcovia, ktorí sa chcú zapojiť do ankety Kniha Kysúc 2017, nájdu hlasovací lístok v mestskej knižnici alebo v týždenníku Kysuce.

Čítať ďalej…

09.03.2018 napísal dš

deti

Rušné dni v knižnici

Prázdninový týždeň i ten prvý marcový bol v knižnici rušný. Malí čitatelia sa mohli stretnúť so psíkom na podujatí Psíky v literatúre, prežiť kúzelný deň s kúzelníkom, tvorivý proces so spisovateľom Uličianským, jeden deň bol venovaný hrám spojeným s rozprávkovými postavami a nechýbali ani stručné dejiny Kysúc.

Čítať ďalej…

07.03.2018 napísal dš

Získali sme Certifikát Amnesty International

Žiaci 7., 8. a 9. ročníkov zo ZŠ Dolinský potok v KNM sa pri príležitosti Dňa ľudských práv zúčastnili celosvetového podujatia pod názvom Maratón písania listov.

Čítať ďalej…