Kultúra

Podujatia v MŠ Litovelská

10.11.2017 napísal dš

ms

Milé starké, milí starkí, to sú pre Vás slová vďaky

Stalo sa už tradíciou, že škôlkari spolu s pani učiteľkami v MŠ Litovelská v Kysuckom Novom Meste strávili popoludnie so svojimi starkými v materskej škole pri príležitosti mesiaca októbra – úcty k starším, kde ich obdarovali básňou, piesňou či tančekom. Potom spolu strávili spoločné chvíle pri tvorení z jesenného lístia, či hrami s obľúbenými hračkami v triede. Deti z radosťou poukazovali svojim starkým rôzne skladačky, svoje práce a samozrejme nezabudli sa pochváliť, ako vedia pracovať na interaktívnej tabuli. Predškoláci nezabudli aj na seniorov z Klubu 75 v Kysuckom Novom Meste a pri príležitosti ich sviatku im pripravili pásmo básní, piesní a tančekov. Program sa veľmi páčil, za ktorý boli odmenení veľkým potleskom a sladkým prekvapením.

Zahrajko v škôlke.

Veľké prekvapenie čakalo škôlkarov 23.10.2017, kedy medzi nich zavítal Zahrajko zo Spievankova so svojou nerozlučnou gitarou. Deti sa stali súčasťou jeho kapely, kde si mohli vyskúšať hru na detských hudobných nástrojoch a zároveň si zábavnou formou zopakovali vedomosti o lese a jeho obyvateľoch. Zahrajko svojimi pesničkami roztancoval a roztlieskal nielen deti, ale i pani učiteľky. Na pamiatku si deti urobili so Zahrajkom fotografie.

Janka Vlčková a Dáša Škulcová uč. MŠ

 

Späť

Najnovšie

25.03.2018 napísal dš

den

Marcové aktivity v knižnici s dobrovoľníkmi

Medzinárodný deň žien, Veľká noc, Deň ľudovej rozprávky či Svetový deň vody sme v knižnici pripomenuli podujatiami realizovanými s dobrovoľníkmi.

Čítať ďalej…

23.03.2018 napísal dš

vyst

Návšteva výstavy Vesmír očami detí

Vo štvrtok 15. marca seniori z Centra sociálnych služieb Kamence navštívili v mestskej knižnici výstavu víťazných prác žiakov regionálneho kola XXXIII. ročníka celoslovenskej výtvarnej súťaže pod názvom „Vesmír očami detí“.

Čítať ďalej…

21.03.2018 napísal dš

ddk

Medzinárodný deň detskej knihy s pokusom o rekord

2. apríl je Medzinárodným dňom detskej knihy. Tak ako aj v predošlé roky vyhlasujeme pokus o neoficiálny rekord v počte vypožičaných detských kníh v jeden deň (3. apríla) v oddelení pre deti a mládež.

Čítať ďalej…

18.03.2018 napísal dš

mdz

Oslava MDŽ

Aj tento rok sa zišli obyvatelia Centra sociálnych služieb Kamence na stretnutí pri príležitosti osláv sviatku Medzinárodného dňa žien.

Čítať ďalej…

17.03.2018 napísal dš

klub

Oslávili ženy i knihy

Členovia Jednoty dôchodcov Slovenska sa stretávajú každú stredu v Dennom centre Klub 75. Každá streda je venovaná inej téme. V marci, konkrétne 7. marca, boli témou knihy i ženy.

Čítať ďalej…

15.03.2018 napísal dš

starostlivost

Starostlivosť o lesné zvieratá v zime v MŠ 9. mája

Materská škola na Ulici 9. mája má na plnenie environmentálnych cieľov dobré podmienky. Nachádza sa na okraji mesta, a tak do prírody máme len na skok.

Čítať ďalej…

13.03.2018 napísal dš

vystava

Babie leto v treskúcej zime

Babie leto, tak znie názov výstavy akademického sochára Jara Gaňu, ktorá je v týchto dňoch prístupná širokej verejnosti v Kysuckej galérii v Oščadnici.

Čítať ďalej…

12.03.2018 napísal dš

beseda

Beseda o zúbkoch

V rámci školských projektov navštívila dňa 26.2.2018 Mgr. Andrea Gerátová z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Čadci, aby deťom hravou a aktívnou formou sprostredkovala základné vedomosti  o zúbkoch.

Čítať ďalej…

11.03.2018 napísal dš

Kniha Kysúc

Hlasujte za Knihu Kysúc 2017

Záujemcovia, ktorí sa chcú zapojiť do ankety Kniha Kysúc 2017, nájdu hlasovací lístok v mestskej knižnici alebo v týždenníku Kysuce.

Čítať ďalej…

09.03.2018 napísal dš

deti

Rušné dni v knižnici

Prázdninový týždeň i ten prvý marcový bol v knižnici rušný. Malí čitatelia sa mohli stretnúť so psíkom na podujatí Psíky v literatúre, prežiť kúzelný deň s kúzelníkom, tvorivý proces so spisovateľom Uličianským, jeden deň bol venovaný hrám spojeným s rozprávkovými postavami a nechýbali ani stručné dejiny Kysúc.

Čítať ďalej…