Kultúra

Podujatia v MŠ Litovelská

10.11.2017 napísal dš

ms

Milé starké, milí starkí, to sú pre Vás slová vďaky

Stalo sa už tradíciou, že škôlkari spolu s pani učiteľkami v MŠ Litovelská v Kysuckom Novom Meste strávili popoludnie so svojimi starkými v materskej škole pri príležitosti mesiaca októbra – úcty k starším, kde ich obdarovali básňou, piesňou či tančekom. Potom spolu strávili spoločné chvíle pri tvorení z jesenného lístia, či hrami s obľúbenými hračkami v triede. Deti z radosťou poukazovali svojim starkým rôzne skladačky, svoje práce a samozrejme nezabudli sa pochváliť, ako vedia pracovať na interaktívnej tabuli. Predškoláci nezabudli aj na seniorov z Klubu 75 v Kysuckom Novom Meste a pri príležitosti ich sviatku im pripravili pásmo básní, piesní a tančekov. Program sa veľmi páčil, za ktorý boli odmenení veľkým potleskom a sladkým prekvapením.

Zahrajko v škôlke.

Veľké prekvapenie čakalo škôlkarov 23.10.2017, kedy medzi nich zavítal Zahrajko zo Spievankova so svojou nerozlučnou gitarou. Deti sa stali súčasťou jeho kapely, kde si mohli vyskúšať hru na detských hudobných nástrojoch a zároveň si zábavnou formou zopakovali vedomosti o lese a jeho obyvateľoch. Zahrajko svojimi pesničkami roztancoval a roztlieskal nielen deti, ale i pani učiteľky. Na pamiatku si deti urobili so Zahrajkom fotografie.

Janka Vlčková a Dáša Škulcová uč. MŠ

 

Späť

Najnovšie

17.01.2018 napísal dš

bilanc

Knižnica v číslach

Mestská knižnica Kysucké Nové Mesto je kultúrno-vzdelávacia inštitúcia, ktorá zaujíma významné miesto medzi kultúrnymi inštitúciami v meste a jeho okolí. Každoročne v januári v knižnici bilancujeme. Aj v roku 2017 ponúkla knižnica stálym i novým čitateľom množstvo nových kníh, podujatí, aktivít a služieb.

Čítať ďalej…

15.01.2018 napísal dš

Kysucké fantasy

Týmto by sme našim čitateľom radi dali do pozornosti aj meno Andrej Kollárik, ktorý žije v Kysuckom Novom Meste a v mestskej knižnici si môžete prečítať jeho prvotinu s názvom Nezorné polia.

Čítať ďalej…

12.01.2018 napísal dš

dielne

Tvorivé tvorenie

Už tradíciou sa v knižnici stala v predvianočnom čase knižničná akcia s názvom Vianočné tradície.

Čítať ďalej…

11.01.2018 napísal dš

krst

Uvedenie knihy do života

Krst knihy sa stal významnou súčasťou každodenného chodu Mestskej knižnice Kysucké Nové Mesto a spestril jej každodenný kolorit.

Čítať ďalej…

09.01.2018 napísal dš

vystava

Cyklus výstav neprofesionálnych výtvarníkov - pozvánka

Mestská knižnica v Kysuckom Novom Meste a neprofesionálni výtvarníci študujúci v ateliéri akademického maliara Mariána Čapku Vás pozývajú na prezentačné výstavy svojich obrazov.

Čítať ďalej…

07.01.2018 napísal dš

atm

Vôňa Vianoc v MŠ 9. mája cez tvorivé dielne

Deti sa tešili, čakali na príchod Ježiška a darčeky, ktorými ich obdaruje.

Čítať ďalej…

05.01.2018 napísal dš

recnici

Úspechy rečníkov

Rétorika je náuka o rečníctve a rečníckom umení známa už vyše 2 000 rokov. Predovšetkým v starovekom Grécku bola na výslní a bola tiež súčasťou vzdelávania v mnohých školách.

Čítať ďalej…

04.01.2018 napísal dš

ples

Prehľad plesov

Prinášame vám prehľad tanečných plesov organizovaných v Kysuckom Novom Meste a okolí.

Čítať ďalej…

03.01.2018 napísal dš

vian

Predvianočný čas v materskej škole

Predmikulášsku atmosféru umocnilo divadelné predstavenie "Čertovská rozprávka", v ktorom sa opisoval príbeh čertíka a jeho zážitky.

Čítať ďalej…

01.01.2018 napísal dš

malovanie

Vianočné tvorivé dielne v kaštieli Radoľa

V čase Adventu sa štyri triedy zo ZŠ Nábrežná zúčastnili podujatia, ktoré ponúkalo regionálne múzeum v Radoli. Naša návšteva bola rozdelená do dvoch častí.

Čítať ďalej…