Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Kultúra

Podujatia v MŠ Litovelská

10.11.2017 napísal dš

ms

Milé starké, milí starkí, to sú pre Vás slová vďaky

Stalo sa už tradíciou, že škôlkari spolu s pani učiteľkami v MŠ Litovelská v Kysuckom Novom Meste strávili popoludnie so svojimi starkými v materskej škole pri príležitosti mesiaca októbra – úcty k starším, kde ich obdarovali básňou, piesňou či tančekom. Potom spolu strávili spoločné chvíle pri tvorení z jesenného lístia, či hrami s obľúbenými hračkami v triede. Deti z radosťou poukazovali svojim starkým rôzne skladačky, svoje práce a samozrejme nezabudli sa pochváliť, ako vedia pracovať na interaktívnej tabuli. Predškoláci nezabudli aj na seniorov z Klubu 75 v Kysuckom Novom Meste a pri príležitosti ich sviatku im pripravili pásmo básní, piesní a tančekov. Program sa veľmi páčil, za ktorý boli odmenení veľkým potleskom a sladkým prekvapením.

Zahrajko v škôlke.

Veľké prekvapenie čakalo škôlkarov 23.10.2017, kedy medzi nich zavítal Zahrajko zo Spievankova so svojou nerozlučnou gitarou. Deti sa stali súčasťou jeho kapely, kde si mohli vyskúšať hru na detských hudobných nástrojoch a zároveň si zábavnou formou zopakovali vedomosti o lese a jeho obyvateľoch. Zahrajko svojimi pesničkami roztancoval a roztlieskal nielen deti, ale i pani učiteľky. Na pamiatku si deti urobili so Zahrajkom fotografie.

Janka Vlčková a Dáša Škulcová uč. MŠ

 

Späť

Najnovšie

18.11.2017 napísal dš

LEBO

Legománia v MŠ

Dňa 4.11.2017 bol vyhlásený Deň materských škôl, a preto už po druhýkrát kolektív MŠ Litovelská pozval kamarátov z druhých MŠ na podujatie s názvom Legománia.

Čítať ďalej…

16.11.2017 napísal dš

starkym

Venované dedkovi a babke

Jesenné lístie sa mení na krásnu paletu farieb. Strieborné nitky babieho leta poletujú nad nami. Blíži sa najkrajšie obdobie v roku a preto viac ako iné dni máme v úcte našich starkých.

Čítať ďalej…

10.11.2017 napísal dš

ms

Podujatia v MŠ Litovelská

Do škôlky zavítali starí rodičia detí i známy hudobník Zahrajko.

Čítať ďalej…

08.11.2017 napísal dš

rodicia

Starí rodičia a vnuci

S októbrom a príchodom jesene je už neodmysliteľne spojený Mesiac úcty k starším.

Čítať ďalej…

07.11.2017 napísal dš

tyzden

Týždeň zdravej výživy v ZŠ Dolinský potok

Kde sa len pozrieme, všade vidíme a čítame o zdravom životnom štýle. Ani naša základná škola nebude predsa výnimkou. Každoročne pripravuje žiacky parlament v spolupráci s koordinátorkou environmentálnej výchovy Týždeň zdravej výživy.

Čítať ďalej…

02.11.2017 napísal dš

sos

SOŠ strojnícka získala 1. miesto na Medzinárodnom veľtrhu cvičných firiem

V dňoch 19. a 20. októbra sa uskutočnil v Košiciach 15. ročník Medzinárodného veľtrhu cvičných firiem (CF) krajín V 4. Veľtrh bol zameraný na prezentáciu fiktívnych cvičných firiem, ktoré fungujú na odborných stredných školách s ekonomickými odbormi.

Čítať ďalej…

31.10.2017 napísal dš

keramika

Jeseň v keramike

Akciu s názvom „Jeseň v keramike“ organizovalo Centrum voľného času.

Čítať ďalej…

29.10.2017 napísal dš

aktivity

Jesenné aktivity detí MŠ na Ulici 9. mája

V mesiac september, október, kedy sú ovocné záhrady plné ovocných stromov a dobrej úrody, vtedy je správny čas sa s deťmi rozprávať o tomto zdroji plného vitamínov.

Čítať ďalej…

27.10.2017 napísal dš

pernikarka

Zážitkové čítanie v knižnici

V rámci projektu Zážitkové čítanie v knižnici, ktorý je spolufinancovaný s podporou Žilinského samosprávne kraja sa v knižnici konalo stretnutie s vílami i pernikárkou.

Čítať ďalej…