Kultúra

Kysucké deti na medzinárodnej vedomostnej súťaži v Čechách

09.10.2017 napísal dš

zahradkar

22. septembra 2017 sa konalo otvorenie krajskej výstavy „Život na záhrade“ v Ostrave na Čiernej lúke. Záhradkári z Moravy vystavovali výpestky zo svojich záhrad ale aj domáce produkty z nich vyrobené, zeleninu a liečivé bylinky. Výstavy sa tiež zúčastnili svojimi produktmi aj českí včelári. Naši záhradkári z Kysúc sa v rámci OV SZZ na tejto výstave prezentujú veľa rokov svojimi výpestkami a nebolo tomu inak ani tento rok. Výstavu otvoril podpredseda Českého záhradkárskeho zväzu p. Stanislav Kubeš. Popri výstave sa konala medzinárodná vedomostná súťaž detí pozostávajúca z testov, poznávania rastlín a súťaž v jesennom aranžmán zo živých rastlín.

Súťaže sa celkom zúčastnilo 48 detí. Z Čiech tam bolo 38 detí, zo Slovenska 5 detí (z Kysuckého Nového Mesta zo ZŠ Dolinský potok) a 5 detí z Poľska. Umiestnenie našich žiakov bolo nasledovné: 7. miesto Peregrina Uhríková, 23. miesto Lea Vojteková, 26. miesto Zuzana Králiková, 33. miesto Leila Uhríková, 41. miesto Matúš Kubík. Aj tento rok bola súťaž veľmi náročná a týmto deťom patrí poďakovanie za úspešnú reprezentáciu Kysúc. Tiež patrí poďakovanie p. učiteľke Daniele Podolákovej zo ZŠ Dolinský potok, ktorá ich pripravovala v rámci svojho voľného času. Tiež chceme poďakovať primátorovi mesta Kysucké Nové Mesto p. Ing. Jánovi Hartelovi a prednostovi JUDr. Ľ. Ježovi, ktorí podporili túto aktivitu ZO SZZ Kysucké Nové Mesto.

I. Červenec

predseda ZO SZZ

Späť

Najnovšie

12.12.2017 napísal dš

separovanie

Separujeme spolu

Aj touto cestou sa chcem poďakovať všetkým rodičom, ktorí pomohli svojim deťom zapojiť sa do zberu.

Čítať ďalej…

10.12.2017 napísal dš

zdravie

Zdravie je náš poklad

Zdravie a náš život je to najvzácnejšie, čo máme. Všetko ostatné v živote môže prísť až potom, ak zostaneme zdraví. A preto, aby sme si pevné zdravie udržali čo najdlhšie, musíme sa oň starať.

Čítať ďalej…

09.12.2017 napísal dš

vystavy

Vianoce v Kysuckom múzeu v Čadci

KEDY UŽ BUDÚ VIANOCE ?...Túto otázku vyslovujú všetky deti. Nekonečne dlhý čas čakania na deň, keď sa ozve vianočný zvonček, sa im snažíme spríjemniť adventným kalendárom, ktorý deň za dňom odkrajuje predvianočný čas príprav na najkrajšie sviatky v roku a to sú Vianoce.

Čítať ďalej…

07.12.2017 napísal dš

salaty

Ochutnávka šalátov

Čo skôr ochutnať? Vajíčkového snehuliaka, alebo ježka z hrozna či si zobrať jednohubku? Takéto otázky si kládli rodičia alebo starí rodičia, keď prišli do jedálne v MŠ Litovelská.

Čítať ďalej…

06.12.2017 napísal dš

mikulas

Dobré deti navštívil Mikuláš

V utorok večer sa najmenší obyvatelia nášho mesta tešili na vzácnu návštevu. Áno, v predvečer sv. Mikuláša čistia detičky čižmičky a kladú ich sveľkou nádejou očakávania sladkostí a ovocia do okien.

Čítať ďalej…

05.12.2017 napísal dš

asanky

Poďakovanie z Gogolinu

Mažoretkový súbor Asanka a spevák Jozef Pavlusík navštívili 12.11. 2017 družobné mesto Gogolin v rámci kultúrnej výmeny.

Čítať ďalej…

03.12.2017 napísal dš

dubie

Vyšla nová kniha

Pôvodne mala svetlo sveta uzrieť kniha o Dubí už 15. septembra na oslavách 650. výročia prvej písomnej zmienky. Ale nestalo sa tak, čo môžem zhodnotiť pozitívne.

Čítať ďalej…

01.12.2017 napísal dš

polsko

Workshopy v Poľsku

Tridsiatka Kysuckonovomešťanov sa vybrala v piatok 17. novembra do poľského družobného mesta Łodygowice. Cieľom trojdňového stretnutia Slovákov a Poliakov bolo spoznávanie tradícií a kultúry pri spoločných aktivitách a rozvoj nehmotného kultúrneho dedičstva.

Čítať ďalej…

29.11.2017 napísal dš

rozpravky

S knihovníčkami na výlete v rozprávke

Dňa 20.11. knihovníčky z MsK KNM zobrali na výlet do rozprávky žiakov 2.C ZŠ Nábrežná. Použili na to jednoduchú metódu nenáročnú na akékoľvek financie. Správne ste uhádli, že metódou bolo čítanie.

Čítať ďalej…

28.11.2017 napísal dš

kysuce

Zaujímavé Kysuce

Dňa 13. novembra navštívili Janka Hrubá a Erika Kučáková, pracovníčky Mestskej knižnice Kysucké Nové Mesto, Centrum sociálnych služieb Fantázia Horný Vadičov.

Čítať ďalej…