Kultúra

Kysucké deti na medzinárodnej vedomostnej súťaži v Čechách

09.10.2017 napísal dš

zahradkar

22. septembra 2017 sa konalo otvorenie krajskej výstavy „Život na záhrade“ v Ostrave na Čiernej lúke. Záhradkári z Moravy vystavovali výpestky zo svojich záhrad ale aj domáce produkty z nich vyrobené, zeleninu a liečivé bylinky. Výstavy sa tiež zúčastnili svojimi produktmi aj českí včelári. Naši záhradkári z Kysúc sa v rámci OV SZZ na tejto výstave prezentujú veľa rokov svojimi výpestkami a nebolo tomu inak ani tento rok. Výstavu otvoril podpredseda Českého záhradkárskeho zväzu p. Stanislav Kubeš. Popri výstave sa konala medzinárodná vedomostná súťaž detí pozostávajúca z testov, poznávania rastlín a súťaž v jesennom aranžmán zo živých rastlín.

Súťaže sa celkom zúčastnilo 48 detí. Z Čiech tam bolo 38 detí, zo Slovenska 5 detí (z Kysuckého Nového Mesta zo ZŠ Dolinský potok) a 5 detí z Poľska. Umiestnenie našich žiakov bolo nasledovné: 7. miesto Peregrina Uhríková, 23. miesto Lea Vojteková, 26. miesto Zuzana Králiková, 33. miesto Leila Uhríková, 41. miesto Matúš Kubík. Aj tento rok bola súťaž veľmi náročná a týmto deťom patrí poďakovanie za úspešnú reprezentáciu Kysúc. Tiež patrí poďakovanie p. učiteľke Daniele Podolákovej zo ZŠ Dolinský potok, ktorá ich pripravovala v rámci svojho voľného času. Tiež chceme poďakovať primátorovi mesta Kysucké Nové Mesto p. Ing. Jánovi Hartelovi a prednostovi JUDr. Ľ. Ježovi, ktorí podporili túto aktivitu ZO SZZ Kysucké Nové Mesto.

I. Červenec

predseda ZO SZZ

Späť

Najnovšie

17.02.2018 napísal dš

koncert

Hodinový koncert v kostole

V nedeľu 11. februára poobede sa rozozvučali priestory mariánskeho kostola hudbou trúbky. Oznamovala začiatok Koncertu zborovej tvorby.

Čítať ďalej…

15.02.2018 napísal dš

kom

Beseda s kominárom

V rámci témy týždňa 5 – 6 ročné deti spoznávali niektoré remeslá a profesie, ktoré sú deťom známe i menej známe.

Čítať ďalej…

14.02.2018 napísal dš

karneval

Rozprávkové bytosti v kulturáku

Králi i princezné, tigre i včielky, kovboji aj víly, všetci sa stretli vo februárovú nedeľu na detskom karnevale. Program uvádzala princezná Laurika a pomáhali jej šiesti šaškovia - študenthi Gymnázia KNM a ZŠ Dolinský potok.

Čítať ďalej…

11.02.2018 napísal dš

ples

Reprezentačný ples mesta oslávil 15. výročie

Kysučania sa prišli zabaviť na 15. ročník Reprezentačného plesu mesta. Vo vstupnej hale domu kultúry všetkých účastníkov plesu privítal primátor mesta Ing. Ján Hartel s manželkou a ľudová muzika bratov Minárikovcov.

Čítať ďalej…

10.02.2018 napísal dš

paranie

V Centre sociálnych služieb Kamence zachovávame slovenské zvyky a tradície

Počas neskorej jesene a dlhých zimných večerov, keď nebolo na poli roboty, ženy trávili čas na návštevách u susediek a párali perie.

Čítať ďalej…

09.02.2018 napísal dš

podujatia

Februárové podujatia

Február je najkratší mesiac v roku a čakajú nás pôstne dni, kultúrne a športové organizácie pripravili na februárové dni množstvo podujatí.

Čítať ďalej…

08.02.2018 napísal dš

fasiang

Fašiangový sprievod mestom Čadca - pozvánka

V utorok, 13. februára 2018 nám poslednú fašiangovú zábavu pripraví folklórna skupina zo Zborova nad Bystricou  tradičnou  „Obchôdzkou s Turoňom“.

Čítať ďalej…

08.02.2018 napísal dš

zzima

Zima sa s nami zahráva

Tohtoročná zima je veľmi vrtkavá, robí si s nami, čo chce. Chvíľu je tu, rýchlo odíde, no nie nadlho, vracia sa. V mesiaci január aspoň na chvíľu potešila všetky deti, keď celý kraj prikryla bielou snehovou perinou.

Čítať ďalej…

06.02.2018 napísal dš

Len v decembri 320 nových kníh

V týchto dňoch sme spracovali knižné novinky získané v mesiaci decembri. Bolo ich rovných 320 kusov.

Čítať ďalej…

04.02.2018 napísal dš

maťko

Súťaž v prednese slovenskej povesti

Okresné kolo súťaže žiakov ZŠ v prednese slovenskej povesti pod názvom Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského sa konalo 26. januára 2018 v priestoroch Mestskej knižnice Kysucké Nové Mesto.

Čítať ďalej…