Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Kultúra

Kysucké deti na medzinárodnej vedomostnej súťaži v Čechách

09.10.2017 napísal dš

zahradkar

22. septembra 2017 sa konalo otvorenie krajskej výstavy „Život na záhrade“ v Ostrave na Čiernej lúke. Záhradkári z Moravy vystavovali výpestky zo svojich záhrad ale aj domáce produkty z nich vyrobené, zeleninu a liečivé bylinky. Výstavy sa tiež zúčastnili svojimi produktmi aj českí včelári. Naši záhradkári z Kysúc sa v rámci OV SZZ na tejto výstave prezentujú veľa rokov svojimi výpestkami a nebolo tomu inak ani tento rok. Výstavu otvoril podpredseda Českého záhradkárskeho zväzu p. Stanislav Kubeš. Popri výstave sa konala medzinárodná vedomostná súťaž detí pozostávajúca z testov, poznávania rastlín a súťaž v jesennom aranžmán zo živých rastlín.

Súťaže sa celkom zúčastnilo 48 detí. Z Čiech tam bolo 38 detí, zo Slovenska 5 detí (z Kysuckého Nového Mesta zo ZŠ Dolinský potok) a 5 detí z Poľska. Umiestnenie našich žiakov bolo nasledovné: 7. miesto Peregrina Uhríková, 23. miesto Lea Vojteková, 26. miesto Zuzana Králiková, 33. miesto Leila Uhríková, 41. miesto Matúš Kubík. Aj tento rok bola súťaž veľmi náročná a týmto deťom patrí poďakovanie za úspešnú reprezentáciu Kysúc. Tiež patrí poďakovanie p. učiteľke Daniele Podolákovej zo ZŠ Dolinský potok, ktorá ich pripravovala v rámci svojho voľného času. Tiež chceme poďakovať primátorovi mesta Kysucké Nové Mesto p. Ing. Jánovi Hartelovi a prednostovi JUDr. Ľ. Ježovi, ktorí podporili túto aktivitu ZO SZZ Kysucké Nové Mesto.

I. Červenec

predseda ZO SZZ

Späť

Najnovšie

15.10.2017 napísal dš

kp

Kultúrne poukazy končia

Ak chcete malou trošku podporiť knižnicu a jej aktivity, venujte jej nevyužité Kultúrne poukazy do uvedeného termínu 12.11. 2017. Knižnica ich využije na zlepšienie služieb pre deti a mládež.

Čítať ďalej…

13.10.2017 napísal dš

mytologia

Zahrali sa na gréckych bohov

Grécka civilizácia je považovaná za kolísku európskej kultúry. Antická mytológia inšpirovala mnoho diel fantasy literatúry vrátane knihy o najznámejšom čarodejníkovi Harry Potterovi.

Čítať ďalej…

12.10.2017 napísal dš

kom

Šťastie v knižnici

Mestská knižnica Kysucké Nové Mesto si pripravila zábavné pásmo na tému pre deti atraktívnych povolaní. Prvými návštevníkmi knižnice boli dňa 9. októbra predškoláci z MŠ Litovelská s p. učiteľkami J. Vlčkovou a D. Škulcovou.

Čítať ďalej…

11.10.2017 napísal dš

ds

Európsky deň jazykov na Suľkove

26. septembra si pripomíname Európsky deň jazykov. Naša škola však žila v duchu jazykov v stredu 27. septembra. Počas celého dňa mali žiaci možnosť „nahliadnuť“ do krajín, ktorých jazyky sa učia v našej škole: anglický, nemecký a ruský jazyk.

Čítať ďalej…

09.10.2017 napísal dš

Kysucké deti na medzinárodnej vedomostnej súťaži v Čechách

Súťaže sa celkom zúčastnilo 48 detí. Z Čiech tam bolo 38 detí, zo Slovenska 5 detí (z Kysuckého Nového Mesta zo ZŠ Dolinský potok) a 5 detí z Poľska.

Čítať ďalej…

06.10.2017 napísal dš

logo

Na každom hlase záleží

Podporte projekt Mestskej knižnice KNM s názvom Čítanie je liek. Ten prešiel do druhého kola v rámci programu spoločnosti TESCO Vy rozhodujete, my pomáhame.

Čítať ďalej…

04.10.2017 napísal dš

torta

Kulinoterapia

V Zariadení pre seniorov a domove sociálnych služieb v Kysuckom Novom Meste robíme všetko pre zachovanie praktických zručností našich starkých.

Čítať ďalej…

03.10.2017 napísal dš

babky

Posedenie s Barborkou a Jakubkom

Život s Alzheimerovou chorobou nie je jednoduchý. Barborka a Jakub sú špeciálne terapeutické bábky.

Čítať ďalej…

02.10.2017 napísal dš

koncert

Koncert zborového umenia

V piatok 6.10. 2017 o 18,30 hod. sa v dolnom kostole uskutoční jeden z festivalových koncertov Medzinárodného festivalu a súťaže zborového umenia Žilina Voce Magna.

Čítať ďalej…

26.09.2017 napísal dš

srdc

MOST 2017

Mesiac september je už tradične Mesiacom O Srdcových Témach (MOST).

Čítať ďalej…