Kultúra

Koncert zborového umenia

02.10.2017 napísal dš

koncert

Srdečne Vás pozývame na 8. ročník Medzinárodného festivalu a súťaže zborového umenia Žilina Voce Magna 2017, ktorý sa uskutoční v dňoch od 5. – 7. októbra 2017. Počas 4 koncertov sa predstavia domáce i zahraničné zbory z Čiech, Chorvátska a Maďarska.

Na otváracom koncerte v Dome umenia Fatra Žilina o 19.00 hod. (štvrtok) zaznie vokálno-inštrumentálne dielo J. Iršaia – Stabat Mater. Účinkujú: Spevácky zbor  Kantiléna (CZ), Žilinský miešaný zbor, Cantica Collegium Musicum Martin a Štátny komorný orchester pod dirigentskou taktovkou Štefana Sedlického.

Piatok bude v znamení 2 festivalových koncertov a to v Katedrále Najsvätejšej Trojice – Žilina (19.00 hod.) a v Kostole Nepoškvrneného počatia Panny Márie – Kysucké Nové Mesto (18.30 hod.), kde sa predstavia tri súťažné zbory: Chorus Ostrava, Ondrášek – Nový Jičín, Belius – Očová.

Sobota začne súťažnou časťou festivalu, kedy si spevácke sily zmeria až 24 speváckych zborov pod dohľadom odbornej poroty. Galakoncert  (19.00 hod. v Dome umenia Fatra) nám spestria výkony festivalových hostí, Univerzitný spevácky zbor Pecz a Mužský zbor Gradski Brodosplit, a tiež víťazov súťaže.

 

Podrobnejší program jednotlivých koncertov nájdete na plagátoch,letákoch alebo na stránke www.vocemagna.sk.

Späť

Najnovšie

12.12.2017 napísal dš

separovanie

Separujeme spolu

Aj touto cestou sa chcem poďakovať všetkým rodičom, ktorí pomohli svojim deťom zapojiť sa do zberu.

Čítať ďalej…

10.12.2017 napísal dš

zdravie

Zdravie je náš poklad

Zdravie a náš život je to najvzácnejšie, čo máme. Všetko ostatné v živote môže prísť až potom, ak zostaneme zdraví. A preto, aby sme si pevné zdravie udržali čo najdlhšie, musíme sa oň starať.

Čítať ďalej…

09.12.2017 napísal dš

vystavy

Vianoce v Kysuckom múzeu v Čadci

KEDY UŽ BUDÚ VIANOCE ?...Túto otázku vyslovujú všetky deti. Nekonečne dlhý čas čakania na deň, keď sa ozve vianočný zvonček, sa im snažíme spríjemniť adventným kalendárom, ktorý deň za dňom odkrajuje predvianočný čas príprav na najkrajšie sviatky v roku a to sú Vianoce.

Čítať ďalej…

07.12.2017 napísal dš

salaty

Ochutnávka šalátov

Čo skôr ochutnať? Vajíčkového snehuliaka, alebo ježka z hrozna či si zobrať jednohubku? Takéto otázky si kládli rodičia alebo starí rodičia, keď prišli do jedálne v MŠ Litovelská.

Čítať ďalej…

06.12.2017 napísal dš

mikulas

Dobré deti navštívil Mikuláš

V utorok večer sa najmenší obyvatelia nášho mesta tešili na vzácnu návštevu. Áno, v predvečer sv. Mikuláša čistia detičky čižmičky a kladú ich sveľkou nádejou očakávania sladkostí a ovocia do okien.

Čítať ďalej…

05.12.2017 napísal dš

asanky

Poďakovanie z Gogolinu

Mažoretkový súbor Asanka a spevák Jozef Pavlusík navštívili 12.11. 2017 družobné mesto Gogolin v rámci kultúrnej výmeny.

Čítať ďalej…

03.12.2017 napísal dš

dubie

Vyšla nová kniha

Pôvodne mala svetlo sveta uzrieť kniha o Dubí už 15. septembra na oslavách 650. výročia prvej písomnej zmienky. Ale nestalo sa tak, čo môžem zhodnotiť pozitívne.

Čítať ďalej…

01.12.2017 napísal dš

polsko

Workshopy v Poľsku

Tridsiatka Kysuckonovomešťanov sa vybrala v piatok 17. novembra do poľského družobného mesta Łodygowice. Cieľom trojdňového stretnutia Slovákov a Poliakov bolo spoznávanie tradícií a kultúry pri spoločných aktivitách a rozvoj nehmotného kultúrneho dedičstva.

Čítať ďalej…

29.11.2017 napísal dš

rozpravky

S knihovníčkami na výlete v rozprávke

Dňa 20.11. knihovníčky z MsK KNM zobrali na výlet do rozprávky žiakov 2.C ZŠ Nábrežná. Použili na to jednoduchú metódu nenáročnú na akékoľvek financie. Správne ste uhádli, že metódou bolo čítanie.

Čítať ďalej…

28.11.2017 napísal dš

kysuce

Zaujímavé Kysuce

Dňa 13. novembra navštívili Janka Hrubá a Erika Kučáková, pracovníčky Mestskej knižnice Kysucké Nové Mesto, Centrum sociálnych služieb Fantázia Horný Vadičov.

Čítať ďalej…