Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Kultúra

Jeseň v keramike

31.10.2017 napísal dš

keramika

Akciu s názvom „Jeseň v keramike“ organizovalo Centrum voľného času. Predškoláci sa najprv oboznámili s prostredím a s prácou, ktorá ich čakala. P. Klušáková im predstavila materiál – hlinu, z ktorej budú zhotovovať výrobky. Ukázala im názorný postup práce s hlinou, potrebné pomôcky a rovnako ich upozornila na podmienky, ktoré museli dodržať, aby sa im tvorenie s hlinou podarilo. Za pomoci pani učiteliek, vedúcich CVČ začali deti tvoriť na tému „Jabĺčko“. Využívali rôzne pomôcky - valčeky, vykrajovačky, orezávačky a tlačítka. Z výtvorov mali veľkú radosť. Spoločne si ich odniesli na sušenie. Pani vedúca ich oboznámila s ďalším spracovaním ich výtvorov. Po vysušení ich dajú do keramickej pece. Deti si ich budú môcť v materskej škole zdobiť maľovaním a ich hotové výrobky si môžu odniesť domov na výzdobu. Dielničky sa deťom veľmi páčili. Pri tvorení boli zaujaté a vopred sa tešili na ďalší krok v práci so svojimi jabĺčkami. Akcia sa vydarila a už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné tvorenie.

Späť

Najnovšie

18.11.2017 napísal dš

LEBO

Legománia v MŠ

Dňa 4.11.2017 bol vyhlásený Deň materských škôl, a preto už po druhýkrát kolektív MŠ Litovelská pozval kamarátov z druhých MŠ na podujatie s názvom Legománia.

Čítať ďalej…

16.11.2017 napísal dš

starkym

Venované dedkovi a babke

Jesenné lístie sa mení na krásnu paletu farieb. Strieborné nitky babieho leta poletujú nad nami. Blíži sa najkrajšie obdobie v roku a preto viac ako iné dni máme v úcte našich starkých.

Čítať ďalej…

10.11.2017 napísal dš

ms

Podujatia v MŠ Litovelská

Do škôlky zavítali starí rodičia detí i známy hudobník Zahrajko.

Čítať ďalej…

08.11.2017 napísal dš

rodicia

Starí rodičia a vnuci

S októbrom a príchodom jesene je už neodmysliteľne spojený Mesiac úcty k starším.

Čítať ďalej…

07.11.2017 napísal dš

tyzden

Týždeň zdravej výživy v ZŠ Dolinský potok

Kde sa len pozrieme, všade vidíme a čítame o zdravom životnom štýle. Ani naša základná škola nebude predsa výnimkou. Každoročne pripravuje žiacky parlament v spolupráci s koordinátorkou environmentálnej výchovy Týždeň zdravej výživy.

Čítať ďalej…

02.11.2017 napísal dš

sos

SOŠ strojnícka získala 1. miesto na Medzinárodnom veľtrhu cvičných firiem

V dňoch 19. a 20. októbra sa uskutočnil v Košiciach 15. ročník Medzinárodného veľtrhu cvičných firiem (CF) krajín V 4. Veľtrh bol zameraný na prezentáciu fiktívnych cvičných firiem, ktoré fungujú na odborných stredných školách s ekonomickými odbormi.

Čítať ďalej…

31.10.2017 napísal dš

keramika

Jeseň v keramike

Akciu s názvom „Jeseň v keramike“ organizovalo Centrum voľného času.

Čítať ďalej…

29.10.2017 napísal dš

aktivity

Jesenné aktivity detí MŠ na Ulici 9. mája

V mesiac september, október, kedy sú ovocné záhrady plné ovocných stromov a dobrej úrody, vtedy je správny čas sa s deťmi rozprávať o tomto zdroji plného vitamínov.

Čítať ďalej…

27.10.2017 napísal dš

pernikarka

Zážitkové čítanie v knižnici

V rámci projektu Zážitkové čítanie v knižnici, ktorý je spolufinancovaný s podporou Žilinského samosprávne kraja sa v knižnici konalo stretnutie s vílami i pernikárkou.

Čítať ďalej…