Kultúra

Jarné prázdniny v ZŠ Nábrežná

05.03.2018 napísal dš

prazdniny

„Prázdniny, hurá, veľmi sa na ne tešíme...“

Toto boli slová, ktoré sa ozývali našou školou už v piatok pred jarnými prázdninami. No i napriek tomu nezostali triedy prvého ročníka prázdne.

V  pondelok 19. februára zaplnilo školské lavice tridsať usmievavých prváčikov. Tento deň sme označili  prívlastkom tvorivo –  knižničný. Hneď zrána sme sa s chuťou pustili do práce, výsledkom ktorej boli zaujímavé dielka. V dopoludňajších hodinách nás ešte čakala návšteva našej obľúbenej knižnice. Tety knihovníčky sú veľmi nápadité a tvorivé. Pripravili pre nás množstvo zaujímavých hier a súťaží. Činnosť, pri ktorej deti svojím telom predstavovali písmená sa im azda najviac zapáčila.

Ani sme sa nenazdali a bol tu turisticko - hvezdársky utorok. Na rade bola návšteva Kysuckej hvezdárne v Kysuckom Novom Meste. Počasie bolo veľmi príjemné. Slniečko svietilo, mrázik mal zelenú a nás čakala túra do vytúženého cieľa. Tety hvezdárky nás milo privítali a usadili do vyhriatej útulnej miestnosti. Profesionálka teta Soňa nám prostredníctvom prezentácie vyrozprávala zaujímavú rozprávku, nazvanú Slnečná sústava, v ktorej kraľovalo Slniečko. Nechýbal v nej ani neposlušný drak, ktorý Slniečko uniesol a uväznil. Každá rozprávka však končí víťazstvom dobra nad zlom, ani v tomto príbehu tomu nebolo inak. Samopašný drak prišiel na to, že Slniečko na oblohe chýba, a preto ho z väzenia prepustil. Pomocou druhej prezentácie sme sa dozvedeli mnoho informácií o jednotlivých planétach Slnečnej sústavy. Nechýbali ani animované rozprávky, ktoré sme si pozreli cez 3D okuliare. Hodiny rýchlo odbíjali a my sme sa museli vydať na spiatočnú cestu.

Čas tak rýchlo letí, dôkazom čoho bola športovo – tvorivá streda. Sedavé zamestnanie sme túžili vymeniť za aktívny pohyb, preto sme sa vybrali do školskej telocvične. A bolože to jasotu a túžobného očakávania. Pohyb sme spojili s radosťou a smiechom, vtipom a zručnosťami v jednotlivých súťažiach zároveň. Telocvičňou sa okrem detí preháňali lopty, kužely, švihadlá, obruče i hokejky. Naše brušká vyhladli  a obedík bol na mieste, tiež chutný ako v pondelok i utorok.

Mgr. Jarmila Bandurová

Späť

Najnovšie

23.03.2018 napísal dš

vyst

Návšteva výstavy Vesmír očami detí

Vo štvrtok 15. marca seniori z Centra sociálnych služieb Kamence navštívili v mestskej knižnici výstavu víťazných prác žiakov regionálneho kola XXXIII. ročníka celoslovenskej výtvarnej súťaže pod názvom „Vesmír očami detí“.

Čítať ďalej…

21.03.2018 napísal dš

ddk

Medzinárodný deň detskej knihy s pokusom o rekord

2. apríl je Medzinárodným dňom detskej knihy. Tak ako aj v predošlé roky vyhlasujeme pokus o neoficiálny rekord v počte vypožičaných detských kníh v jeden deň (3. apríla) v oddelení pre deti a mládež.

Čítať ďalej…

18.03.2018 napísal dš

mdz

Oslava MDŽ

Aj tento rok sa zišli obyvatelia Centra sociálnych služieb Kamence na stretnutí pri príležitosti osláv sviatku Medzinárodného dňa žien.

Čítať ďalej…

17.03.2018 napísal dš

klub

Oslávili ženy i knihy

Členovia Jednoty dôchodcov Slovenska sa stretávajú každú stredu v Dennom centre Klub 75. Každá streda je venovaná inej téme. V marci, konkrétne 7. marca, boli témou knihy i ženy.

Čítať ďalej…

15.03.2018 napísal dš

starostlivost

Starostlivosť o lesné zvieratá v zime v MŠ 9. mája

Materská škola na Ulici 9. mája má na plnenie environmentálnych cieľov dobré podmienky. Nachádza sa na okraji mesta, a tak do prírody máme len na skok.

Čítať ďalej…

13.03.2018 napísal dš

vystava

Babie leto v treskúcej zime

Babie leto, tak znie názov výstavy akademického sochára Jara Gaňu, ktorá je v týchto dňoch prístupná širokej verejnosti v Kysuckej galérii v Oščadnici.

Čítať ďalej…

12.03.2018 napísal dš

beseda

Beseda o zúbkoch

V rámci školských projektov navštívila dňa 26.2.2018 Mgr. Andrea Gerátová z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Čadci, aby deťom hravou a aktívnou formou sprostredkovala základné vedomosti  o zúbkoch.

Čítať ďalej…

11.03.2018 napísal dš

Kniha Kysúc

Hlasujte za Knihu Kysúc 2017

Záujemcovia, ktorí sa chcú zapojiť do ankety Kniha Kysúc 2017, nájdu hlasovací lístok v mestskej knižnici alebo v týždenníku Kysuce.

Čítať ďalej…

09.03.2018 napísal dš

deti

Rušné dni v knižnici

Prázdninový týždeň i ten prvý marcový bol v knižnici rušný. Malí čitatelia sa mohli stretnúť so psíkom na podujatí Psíky v literatúre, prežiť kúzelný deň s kúzelníkom, tvorivý proces so spisovateľom Uličianským, jeden deň bol venovaný hrám spojeným s rozprávkovými postavami a nechýbali ani stručné dejiny Kysúc.

Čítať ďalej…

07.03.2018 napísal dš

Získali sme Certifikát Amnesty International

Žiaci 7., 8. a 9. ročníkov zo ZŠ Dolinský potok v KNM sa pri príležitosti Dňa ľudských práv zúčastnili celosvetového podujatia pod názvom Maratón písania listov.

Čítať ďalej…