Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Kultúra

Heligonkári zo ZUŠ v Kysuckom Novom Meste hrali v TV Markíza a v Prezidentskom paláci

12.11.2017 napísal dš

heligonkari

S heligónkami si žiaci Jarky Jelinkovej zo ZUŠ v Kysuckom Novom Meste nedávno zahrali v štúdiu TV Markíza v relácii Teleráno. Aby mohli svojou hrou na heligónky veselo zobúdzať divákov, cestovali autobusom už od 1,00 hodiny rannej. Ale pri živom vysielaní vôbec diváci nespozorovali na nich žiadnu únavu, pretože si pospali v autobuse a ranná rozohrávacia rozcvička v areáli televízie ich prebrala. Svojou hrou a spevom na heligónkach nabili energiou na celý deň všetkých divákov tejto obľúbenej rannej relácie. Svoje účinkovanie zvládli, ako vždy, perfektne. Treba ich však aj pochváliť, pretože udržať pokope a v tichosti priamo v štúdiu 16 detí, to môže byť niekedy poriadna fuška. No oni boli úplne úžasní. 2,5 hodiny dokázali okrem hrania, ticho sedieť, počúvať a pozorovať prácu moderátorov, hostí a kameramanov. Priamo v štúdiu sa mohli stretnúť na živo so známymi moderátormi, s Dr. Ilkom a ďalšími zaujímavými hosťami. Najväčšiu radosť mali zo stretnutia s českým spevákom Tomášom Klusom. V Teleráne sa predviedli hrou na heligónke Paulína Belešová, Daniel Burdiak, Adam Šimčisko, Viktória Šedová, Ondrej Žucha, Simonka Marušová, Martin Tomáš a žiaci zo ZUŠ v Krásne nad Kysucou. Po spoločnom fotografovaní so známymi osobnosťami sa deti a ich rodičia spoločne presunuli autobusom do centra Bratislavy, kde sa konalo prekvapenie, o ktorom ani netušili. V doobedňajších hodinách sme prijali ponuku a pozvanie zahrať si v priestoroch Prezidentského paláca. Dostalo sa nám veľkej cti absolvovať prehliadku celého paláca, pofotiť sa v úžasných priestoroch a napokon aj zahrať si na heligónkach priamo vo veľkej prijímacej sále prezidenta SR. Heligonkárov si prišli vypočuť všetci zamestnanci prezidentskej kancelárie aj dokonca sám kancelár p. Štefan Rozkopal. Pán prezident bol v ten deň na zahraničnej návšteve, preto sa s nami nestretol, ale teší sa, až mu niekedy zahráme pri inej príležitosti. Deťom na koniec vystúpenia odovzdali milé darčeky zamestnankyne sekretariátu prezidenta. Chcem sa touto cestou poďakovať rodičom detí za trpezlivosť a ochotu cestovať so svojimi deťmi na rôzne vystúpenia, ktoré absolvujeme často spoločne. Ďalej veľká vďaka patrí riaditeľkám Základných umeleckých škôl v Kysuckom Novom Meste Mgr. Eve Králikovej a v Krásne nad Kysucou Mgr. Alici Nadzamovej, ktoré sa snažia podporovať tento heligónkový súbor. A nakoniec chcem poďakovať Rudkovi Kuljovskému, ktorý veľa, veľakrát cestuje za nami na vystúpenia a spracúva nám video a fotografie sám bez toho, aby sme o to požiadali. Na záver želám heligonkárom veľa radosti s heligónkou, nech rozveseľujú a rozdávajú radosť i naďalej.

Mgr. Jaroslava Jelinková

Späť

Najnovšie

18.11.2017 napísal dš

LEBO

Legománia v MŠ

Dňa 4.11.2017 bol vyhlásený Deň materských škôl, a preto už po druhýkrát kolektív MŠ Litovelská pozval kamarátov z druhých MŠ na podujatie s názvom Legománia.

Čítať ďalej…

16.11.2017 napísal dš

starkym

Venované dedkovi a babke

Jesenné lístie sa mení na krásnu paletu farieb. Strieborné nitky babieho leta poletujú nad nami. Blíži sa najkrajšie obdobie v roku a preto viac ako iné dni máme v úcte našich starkých.

Čítať ďalej…

10.11.2017 napísal dš

ms

Podujatia v MŠ Litovelská

Do škôlky zavítali starí rodičia detí i známy hudobník Zahrajko.

Čítať ďalej…

08.11.2017 napísal dš

rodicia

Starí rodičia a vnuci

S októbrom a príchodom jesene je už neodmysliteľne spojený Mesiac úcty k starším.

Čítať ďalej…

07.11.2017 napísal dš

tyzden

Týždeň zdravej výživy v ZŠ Dolinský potok

Kde sa len pozrieme, všade vidíme a čítame o zdravom životnom štýle. Ani naša základná škola nebude predsa výnimkou. Každoročne pripravuje žiacky parlament v spolupráci s koordinátorkou environmentálnej výchovy Týždeň zdravej výživy.

Čítať ďalej…

02.11.2017 napísal dš

sos

SOŠ strojnícka získala 1. miesto na Medzinárodnom veľtrhu cvičných firiem

V dňoch 19. a 20. októbra sa uskutočnil v Košiciach 15. ročník Medzinárodného veľtrhu cvičných firiem (CF) krajín V 4. Veľtrh bol zameraný na prezentáciu fiktívnych cvičných firiem, ktoré fungujú na odborných stredných školách s ekonomickými odbormi.

Čítať ďalej…

31.10.2017 napísal dš

keramika

Jeseň v keramike

Akciu s názvom „Jeseň v keramike“ organizovalo Centrum voľného času.

Čítať ďalej…

29.10.2017 napísal dš

aktivity

Jesenné aktivity detí MŠ na Ulici 9. mája

V mesiac september, október, kedy sú ovocné záhrady plné ovocných stromov a dobrej úrody, vtedy je správny čas sa s deťmi rozprávať o tomto zdroji plného vitamínov.

Čítať ďalej…

27.10.2017 napísal dš

pernikarka

Zážitkové čítanie v knižnici

V rámci projektu Zážitkové čítanie v knižnici, ktorý je spolufinancovaný s podporou Žilinského samosprávne kraja sa v knižnici konalo stretnutie s vílami i pernikárkou.

Čítať ďalej…