Kultúra

Heligonkári zo ZUŠ v Kysuckom Novom Meste hrali v TV Markíza a v Prezidentskom paláci

12.11.2017 napísal dš

heligonkari

S heligónkami si žiaci Jarky Jelinkovej zo ZUŠ v Kysuckom Novom Meste nedávno zahrali v štúdiu TV Markíza v relácii Teleráno. Aby mohli svojou hrou na heligónky veselo zobúdzať divákov, cestovali autobusom už od 1,00 hodiny rannej. Ale pri živom vysielaní vôbec diváci nespozorovali na nich žiadnu únavu, pretože si pospali v autobuse a ranná rozohrávacia rozcvička v areáli televízie ich prebrala. Svojou hrou a spevom na heligónkach nabili energiou na celý deň všetkých divákov tejto obľúbenej rannej relácie. Svoje účinkovanie zvládli, ako vždy, perfektne. Treba ich však aj pochváliť, pretože udržať pokope a v tichosti priamo v štúdiu 16 detí, to môže byť niekedy poriadna fuška. No oni boli úplne úžasní. 2,5 hodiny dokázali okrem hrania, ticho sedieť, počúvať a pozorovať prácu moderátorov, hostí a kameramanov. Priamo v štúdiu sa mohli stretnúť na živo so známymi moderátormi, s Dr. Ilkom a ďalšími zaujímavými hosťami. Najväčšiu radosť mali zo stretnutia s českým spevákom Tomášom Klusom. V Teleráne sa predviedli hrou na heligónke Paulína Belešová, Daniel Burdiak, Adam Šimčisko, Viktória Šedová, Ondrej Žucha, Simonka Marušová, Martin Tomáš a žiaci zo ZUŠ v Krásne nad Kysucou. Po spoločnom fotografovaní so známymi osobnosťami sa deti a ich rodičia spoločne presunuli autobusom do centra Bratislavy, kde sa konalo prekvapenie, o ktorom ani netušili. V doobedňajších hodinách sme prijali ponuku a pozvanie zahrať si v priestoroch Prezidentského paláca. Dostalo sa nám veľkej cti absolvovať prehliadku celého paláca, pofotiť sa v úžasných priestoroch a napokon aj zahrať si na heligónkach priamo vo veľkej prijímacej sále prezidenta SR. Heligonkárov si prišli vypočuť všetci zamestnanci prezidentskej kancelárie aj dokonca sám kancelár p. Štefan Rozkopal. Pán prezident bol v ten deň na zahraničnej návšteve, preto sa s nami nestretol, ale teší sa, až mu niekedy zahráme pri inej príležitosti. Deťom na koniec vystúpenia odovzdali milé darčeky zamestnankyne sekretariátu prezidenta. Chcem sa touto cestou poďakovať rodičom detí za trpezlivosť a ochotu cestovať so svojimi deťmi na rôzne vystúpenia, ktoré absolvujeme často spoločne. Ďalej veľká vďaka patrí riaditeľkám Základných umeleckých škôl v Kysuckom Novom Meste Mgr. Eve Králikovej a v Krásne nad Kysucou Mgr. Alici Nadzamovej, ktoré sa snažia podporovať tento heligónkový súbor. A nakoniec chcem poďakovať Rudkovi Kuljovskému, ktorý veľa, veľakrát cestuje za nami na vystúpenia a spracúva nám video a fotografie sám bez toho, aby sme o to požiadali. Na záver želám heligonkárom veľa radosti s heligónkou, nech rozveseľujú a rozdávajú radosť i naďalej.

Mgr. Jaroslava Jelinková

Späť

Najnovšie

17.01.2018 napísal dš

bilanc

Knižnica v číslach

Mestská knižnica Kysucké Nové Mesto je kultúrno-vzdelávacia inštitúcia, ktorá zaujíma významné miesto medzi kultúrnymi inštitúciami v meste a jeho okolí. Každoročne v januári v knižnici bilancujeme. Aj v roku 2017 ponúkla knižnica stálym i novým čitateľom množstvo nových kníh, podujatí, aktivít a služieb.

Čítať ďalej…

15.01.2018 napísal dš

Kysucké fantasy

Týmto by sme našim čitateľom radi dali do pozornosti aj meno Andrej Kollárik, ktorý žije v Kysuckom Novom Meste a v mestskej knižnici si môžete prečítať jeho prvotinu s názvom Nezorné polia.

Čítať ďalej…

12.01.2018 napísal dš

dielne

Tvorivé tvorenie

Už tradíciou sa v knižnici stala v predvianočnom čase knižničná akcia s názvom Vianočné tradície.

Čítať ďalej…

11.01.2018 napísal dš

krst

Uvedenie knihy do života

Krst knihy sa stal významnou súčasťou každodenného chodu Mestskej knižnice Kysucké Nové Mesto a spestril jej každodenný kolorit.

Čítať ďalej…

09.01.2018 napísal dš

vystava

Cyklus výstav neprofesionálnych výtvarníkov - pozvánka

Mestská knižnica v Kysuckom Novom Meste a neprofesionálni výtvarníci študujúci v ateliéri akademického maliara Mariána Čapku Vás pozývajú na prezentačné výstavy svojich obrazov.

Čítať ďalej…

07.01.2018 napísal dš

atm

Vôňa Vianoc v MŠ 9. mája cez tvorivé dielne

Deti sa tešili, čakali na príchod Ježiška a darčeky, ktorými ich obdaruje.

Čítať ďalej…

05.01.2018 napísal dš

recnici

Úspechy rečníkov

Rétorika je náuka o rečníctve a rečníckom umení známa už vyše 2 000 rokov. Predovšetkým v starovekom Grécku bola na výslní a bola tiež súčasťou vzdelávania v mnohých školách.

Čítať ďalej…

04.01.2018 napísal dš

ples

Prehľad plesov

Prinášame vám prehľad tanečných plesov organizovaných v Kysuckom Novom Meste a okolí.

Čítať ďalej…

03.01.2018 napísal dš

vian

Predvianočný čas v materskej škole

Predmikulášsku atmosféru umocnilo divadelné predstavenie "Čertovská rozprávka", v ktorom sa opisoval príbeh čertíka a jeho zážitky.

Čítať ďalej…

01.01.2018 napísal dš

malovanie

Vianočné tvorivé dielne v kaštieli Radoľa

V čase Adventu sa štyri triedy zo ZŠ Nábrežná zúčastnili podujatia, ktoré ponúkalo regionálne múzeum v Radoli. Naša návšteva bola rozdelená do dvoch častí.

Čítať ďalej…