Kultúra

Heligonkári zo ZUŠ v Kysuckom Novom Meste hrali v TV Markíza a v Prezidentskom paláci

12.11.2017 napísal dš

heligonkari

S heligónkami si žiaci Jarky Jelinkovej zo ZUŠ v Kysuckom Novom Meste nedávno zahrali v štúdiu TV Markíza v relácii Teleráno. Aby mohli svojou hrou na heligónky veselo zobúdzať divákov, cestovali autobusom už od 1,00 hodiny rannej. Ale pri živom vysielaní vôbec diváci nespozorovali na nich žiadnu únavu, pretože si pospali v autobuse a ranná rozohrávacia rozcvička v areáli televízie ich prebrala. Svojou hrou a spevom na heligónkach nabili energiou na celý deň všetkých divákov tejto obľúbenej rannej relácie. Svoje účinkovanie zvládli, ako vždy, perfektne. Treba ich však aj pochváliť, pretože udržať pokope a v tichosti priamo v štúdiu 16 detí, to môže byť niekedy poriadna fuška. No oni boli úplne úžasní. 2,5 hodiny dokázali okrem hrania, ticho sedieť, počúvať a pozorovať prácu moderátorov, hostí a kameramanov. Priamo v štúdiu sa mohli stretnúť na živo so známymi moderátormi, s Dr. Ilkom a ďalšími zaujímavými hosťami. Najväčšiu radosť mali zo stretnutia s českým spevákom Tomášom Klusom. V Teleráne sa predviedli hrou na heligónke Paulína Belešová, Daniel Burdiak, Adam Šimčisko, Viktória Šedová, Ondrej Žucha, Simonka Marušová, Martin Tomáš a žiaci zo ZUŠ v Krásne nad Kysucou. Po spoločnom fotografovaní so známymi osobnosťami sa deti a ich rodičia spoločne presunuli autobusom do centra Bratislavy, kde sa konalo prekvapenie, o ktorom ani netušili. V doobedňajších hodinách sme prijali ponuku a pozvanie zahrať si v priestoroch Prezidentského paláca. Dostalo sa nám veľkej cti absolvovať prehliadku celého paláca, pofotiť sa v úžasných priestoroch a napokon aj zahrať si na heligónkach priamo vo veľkej prijímacej sále prezidenta SR. Heligonkárov si prišli vypočuť všetci zamestnanci prezidentskej kancelárie aj dokonca sám kancelár p. Štefan Rozkopal. Pán prezident bol v ten deň na zahraničnej návšteve, preto sa s nami nestretol, ale teší sa, až mu niekedy zahráme pri inej príležitosti. Deťom na koniec vystúpenia odovzdali milé darčeky zamestnankyne sekretariátu prezidenta. Chcem sa touto cestou poďakovať rodičom detí za trpezlivosť a ochotu cestovať so svojimi deťmi na rôzne vystúpenia, ktoré absolvujeme často spoločne. Ďalej veľká vďaka patrí riaditeľkám Základných umeleckých škôl v Kysuckom Novom Meste Mgr. Eve Králikovej a v Krásne nad Kysucou Mgr. Alici Nadzamovej, ktoré sa snažia podporovať tento heligónkový súbor. A nakoniec chcem poďakovať Rudkovi Kuljovskému, ktorý veľa, veľakrát cestuje za nami na vystúpenia a spracúva nám video a fotografie sám bez toho, aby sme o to požiadali. Na záver želám heligonkárom veľa radosti s heligónkou, nech rozveseľujú a rozdávajú radosť i naďalej.

Mgr. Jaroslava Jelinková

Späť

Najnovšie

25.03.2018 napísal dš

den

Marcové aktivity v knižnici s dobrovoľníkmi

Medzinárodný deň žien, Veľká noc, Deň ľudovej rozprávky či Svetový deň vody sme v knižnici pripomenuli podujatiami realizovanými s dobrovoľníkmi.

Čítať ďalej…

23.03.2018 napísal dš

vyst

Návšteva výstavy Vesmír očami detí

Vo štvrtok 15. marca seniori z Centra sociálnych služieb Kamence navštívili v mestskej knižnici výstavu víťazných prác žiakov regionálneho kola XXXIII. ročníka celoslovenskej výtvarnej súťaže pod názvom „Vesmír očami detí“.

Čítať ďalej…

21.03.2018 napísal dš

ddk

Medzinárodný deň detskej knihy s pokusom o rekord

2. apríl je Medzinárodným dňom detskej knihy. Tak ako aj v predošlé roky vyhlasujeme pokus o neoficiálny rekord v počte vypožičaných detských kníh v jeden deň (3. apríla) v oddelení pre deti a mládež.

Čítať ďalej…

18.03.2018 napísal dš

mdz

Oslava MDŽ

Aj tento rok sa zišli obyvatelia Centra sociálnych služieb Kamence na stretnutí pri príležitosti osláv sviatku Medzinárodného dňa žien.

Čítať ďalej…

17.03.2018 napísal dš

klub

Oslávili ženy i knihy

Členovia Jednoty dôchodcov Slovenska sa stretávajú každú stredu v Dennom centre Klub 75. Každá streda je venovaná inej téme. V marci, konkrétne 7. marca, boli témou knihy i ženy.

Čítať ďalej…

15.03.2018 napísal dš

starostlivost

Starostlivosť o lesné zvieratá v zime v MŠ 9. mája

Materská škola na Ulici 9. mája má na plnenie environmentálnych cieľov dobré podmienky. Nachádza sa na okraji mesta, a tak do prírody máme len na skok.

Čítať ďalej…

13.03.2018 napísal dš

vystava

Babie leto v treskúcej zime

Babie leto, tak znie názov výstavy akademického sochára Jara Gaňu, ktorá je v týchto dňoch prístupná širokej verejnosti v Kysuckej galérii v Oščadnici.

Čítať ďalej…

12.03.2018 napísal dš

beseda

Beseda o zúbkoch

V rámci školských projektov navštívila dňa 26.2.2018 Mgr. Andrea Gerátová z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Čadci, aby deťom hravou a aktívnou formou sprostredkovala základné vedomosti  o zúbkoch.

Čítať ďalej…

11.03.2018 napísal dš

Kniha Kysúc

Hlasujte za Knihu Kysúc 2017

Záujemcovia, ktorí sa chcú zapojiť do ankety Kniha Kysúc 2017, nájdu hlasovací lístok v mestskej knižnici alebo v týždenníku Kysuce.

Čítať ďalej…

09.03.2018 napísal dš

deti

Rušné dni v knižnici

Prázdninový týždeň i ten prvý marcový bol v knižnici rušný. Malí čitatelia sa mohli stretnúť so psíkom na podujatí Psíky v literatúre, prežiť kúzelný deň s kúzelníkom, tvorivý proces so spisovateľom Uličianským, jeden deň bol venovaný hrám spojeným s rozprávkovými postavami a nechýbali ani stručné dejiny Kysúc.

Čítať ďalej…