Kultúra

Februárové podujatia

09.02.2018 napísal dš

podujatia

Športklub turistiky KNM pozýva všetkých na turistiku na Tetřev, Slavíč a Ostrý v Moravsko-Sliezskych Beskydách. Športové podujatie sa koná v sobotu 10. februára. Viac informácií na www.sktknm.sk

Na Fašiangovej zábave, ktorá sa uskutoční 10. februára so začiatkom o 19.00 hod v dome kultúry, vystúpia FS Jedľovina, mažoretky Asanka, tanečné súbory Terra a Niagara. Hrať bude skupina VIVA Band a o polnoci príde pochovávanie basy. Účasť vo fašiangových maskách vítaná. Zábava potrvá od až do rána bieleho, vstupné 8 € zahŕňa pivo a kávu.
 

MKŠS a CVČ v KNM pozýva všetky deti na detský karneval. Prezentácia masiek od 13,30 hod. Príďte sa zabaviť pri hudbe, súťažiach a tombole do domu kultúry v nedeľu 1. februára. O dobrú nálada sa postarajú šašovia. Vstupné je 1 €.

 

Základná umelecká škola v Kysuckom Novom Meste pozýva 14. ročník obľúbeného Koncertu zborovej tvorby. Vystúpia spevácke súbory z Kysuckého Nového Mesta a okolia dňa 11. februára od 15.00 hod. v Mariánskom kostole.

 
ZUŠ KNM, Mesto KNM a Občianske združenie priateľov hudby pozýva na 12. ročník hudobného stretnutia amatérskych a profesionálnych harmonikárov a heligónkarov z Kysúc a okolia. Od 16:00 hod. na vás čakajú vystúpenia žiakov ZUŠ KNM, od 17:00 hod. hlavný program, teda vystúpenia pozvaných hostí. Fašiangová harmonika sa koná v dome kultúry 12. februára. Informácie na www.zusknm.sk

 

MKŠS KNM vás pozýva na hudobno-zábavný program, v ktorom vystúpi Veselá trojka Pavla Kršky a Progres z Čerenian. Moderuje Števo Hruštinec. Koncert To najlepšie od... sa koná v dome kultúry 13.2. so začiatkom o 19.00 hod. Vstupné je 9 €.

 

Turistiku na Semeteš a Jakubovský vrch v Javorníkoch pre vás pripravil Športklub turistiky KNM na nedeľu 18. februára. Informácie na www.sktknm.sk

 
Krajská hvezdáreň v Žiline pripravila prázdninové večerné pozorovania na Kysuckej hvezdárni v Kysuckom Novom Meste. Pozorovať je možné len v prípade jasného počasia. Pripravená je prehliadka najväčších skvostov zimnej oblohy. Pozorovanie v čase od 18.00 do 20.00 hod. v dňoch od 19. do 23. februára. Vstupné: dospelí 2 €, deti a mládež 1 €, deti do 6 rokov zdarma. Viac informácií na www.astrokysuce.sk, t.č. 041/421 29 46

 

Turistika na Bílsky okruh na vás čaká 24. februára. Organizuje Športklub turistiky KNM, informácie na www.sktknm.sk

 

MKŠS KNM a divadlo Portál z Prešova pozýva všetkých na divadelnú rozprávku O troch grošoch v nedeľu 25. 2. 2018 od 16.00 hod. do domu kultúry. Viete , ako sa dá vyžiť z troch grošov? Tak nad tým si veru lámali svoje učené hlavy aj kráľovskí radcovia. Stále sa im totiž málila ich pláca, a tak im kráľovná dala za príklad istého chudobného kopáča, ktorý nielenže vyžije z troch grošov, ale pri tom ešte navyše jeden požičiava a jeden vracia. Ako je to možné? Tak na to vám odpovie rozprávka. Vstupné je 2 €.

 
Podujatie zamerané na čítanie z knihy Čarodejnica Winnie a na všetko o čarovaní pripravila Mestská knižnica KNM na utorok 26. februára. Začiatok podujatia o 10.00 hod. a možno príde i kúzelník.

Späť

Najnovšie

26.05.2018 napísal dš

literarna sutaz

Prihláste sa do literárnej súťaže

Prinášame vám informácie o regionálnej literárnej súťaži TAJOMSTVO ATRAMENTU, ktorú v tomto roku pripravilo Kysucké kultúrne stredisko v Čadci.

Čítať ďalej…

24.05.2018 napísal dš

johny Petko

V mládežníckom klube besedovali s Johnym Peťkom

Démon chlast. To je názov knihy, ktorej autorom je slovenský herec a moderátor Johny Peťko.

Čítať ďalej…

22.05.2018 napísal dš

ZAPIS PRVAKO

Čitateľský strom sa zazelenel

ar je zjavná už v celej prírode. Zeleň vidno na každom kroku. Aj v knižnici sa zazelenal strom čitateľov vďaka prváčikom, ktorí si prišli prevziať svoje prvé čitateľské preukazy a zároveň osvedčenie gurmána čitateľského fachu.

Čítať ďalej…

21.05.2018 napísal dš

den matiek

V MŠ na Ulici 9. mája sme oslávili Deň matiek

S najkrajším mesiacom v roku sa spája aj sviatok Dňa matiek, kedy oslavujeme naše mamy, staré mamy a za ich dobrotu, láskavosť, obetavosť im vyjadrujeme vďaku.

Čítať ďalej…

20.05.2018 napísal dš

koncert

Pozvánka na benefičný koncert

Regionálne centrum autistov v Žiline pod záštitou Domu odborov v Žiline Vás pozýva na charitatívny koncert, ktorý sa uskutoční dňa 23. mája 2018 o 18.00 hod. v priestoroch Veľkej scény Domu odborov v Žiline.

Čítať ďalej…

19.05.2018 napísal dš

maliarka

Úspešná maliarka zo ZŠ Rudina

Tak ako každý rok, tak i tento sa naši žiaci zapojili do celoslovenskej výtvarnej súťaže Rodina a Základné ľudské právo na život. Túto súťaž organizuje Asociácia za život a rodinu.

Čítať ďalej…

18.05.2018 napísal dš

stavanie

Stavanie mája v CSS Kamence

Posledný aprílový deň už tradične patrí stavaniu májov. V Centre sociálnych služieb Kamence si túto peknú tradíciu pravidelne zachovávame a pripomenuli sme si ju aj v pondelok 30. apríla.

Čítať ďalej…

17.05.2018 napísal dš

omša

Svätá omša na sviatok sv. Filipa a sv. Jakuba

Vo štvrtok 3. mája sa v spoločenskej miestnosti Centra sociálnych služieb Kamence uskutočnila tradičná svätá spoveď a svätá omša. Niesla sa v duchu dvoch apoštolov sv. Filipa a sv. Jakuba.

Čítať ďalej…

15.05.2018 napísal dš

ms

Škôlkári v lese

„Kedy tam už budeme?“ znela najčastejšie otázka detí z MŠ Litovelská v Kysuckom Novom Meste, keď sa dňa 27.4.2018 vybrali na turistickú vychádzku, ktorá bola plánovaná v rámci environmentálnej výchovy v apríli – mesiaci lesov.

Čítať ďalej…

14.05.2018 napísal dš

vesmir

Vesmír navštívil našu škôlku

Dňa 18.4. 2018 k nám do škôlky zavítali pracovníčky z Kysuckej hvezdárne v Kysuckom Novom Meste. Pripravili si pre predškolákov z 5., 6. a 1.A triedy zaujímavý program.

Čítať ďalej…