Kultúra

Februárové podujatia

09.02.2018 napísal dš

podujatia

Športklub turistiky KNM pozýva všetkých na turistiku na Tetřev, Slavíč a Ostrý v Moravsko-Sliezskych Beskydách. Športové podujatie sa koná v sobotu 10. februára. Viac informácií na www.sktknm.sk

Na Fašiangovej zábave, ktorá sa uskutoční 10. februára so začiatkom o 19.00 hod v dome kultúry, vystúpia FS Jedľovina, mažoretky Asanka, tanečné súbory Terra a Niagara. Hrať bude skupina VIVA Band a o polnoci príde pochovávanie basy. Účasť vo fašiangových maskách vítaná. Zábava potrvá od až do rána bieleho, vstupné 8 € zahŕňa pivo a kávu.
 

MKŠS a CVČ v KNM pozýva všetky deti na detský karneval. Prezentácia masiek od 13,30 hod. Príďte sa zabaviť pri hudbe, súťažiach a tombole do domu kultúry v nedeľu 1. februára. O dobrú nálada sa postarajú šašovia. Vstupné je 1 €.

 

Základná umelecká škola v Kysuckom Novom Meste pozýva 14. ročník obľúbeného Koncertu zborovej tvorby. Vystúpia spevácke súbory z Kysuckého Nového Mesta a okolia dňa 11. februára od 15.00 hod. v Mariánskom kostole.

 
ZUŠ KNM, Mesto KNM a Občianske združenie priateľov hudby pozýva na 12. ročník hudobného stretnutia amatérskych a profesionálnych harmonikárov a heligónkarov z Kysúc a okolia. Od 16:00 hod. na vás čakajú vystúpenia žiakov ZUŠ KNM, od 17:00 hod. hlavný program, teda vystúpenia pozvaných hostí. Fašiangová harmonika sa koná v dome kultúry 12. februára. Informácie na www.zusknm.sk

 

MKŠS KNM vás pozýva na hudobno-zábavný program, v ktorom vystúpi Veselá trojka Pavla Kršky a Progres z Čerenian. Moderuje Števo Hruštinec. Koncert To najlepšie od... sa koná v dome kultúry 13.2. so začiatkom o 19.00 hod. Vstupné je 9 €.

 

Turistiku na Semeteš a Jakubovský vrch v Javorníkoch pre vás pripravil Športklub turistiky KNM na nedeľu 18. februára. Informácie na www.sktknm.sk

 
Krajská hvezdáreň v Žiline pripravila prázdninové večerné pozorovania na Kysuckej hvezdárni v Kysuckom Novom Meste. Pozorovať je možné len v prípade jasného počasia. Pripravená je prehliadka najväčších skvostov zimnej oblohy. Pozorovanie v čase od 18.00 do 20.00 hod. v dňoch od 19. do 23. februára. Vstupné: dospelí 2 €, deti a mládež 1 €, deti do 6 rokov zdarma. Viac informácií na www.astrokysuce.sk, t.č. 041/421 29 46

 

Turistika na Bílsky okruh na vás čaká 24. februára. Organizuje Športklub turistiky KNM, informácie na www.sktknm.sk

 

MKŠS KNM a divadlo Portál z Prešova pozýva všetkých na divadelnú rozprávku O troch grošoch v nedeľu 25. 2. 2018 od 16.00 hod. do domu kultúry. Viete , ako sa dá vyžiť z troch grošov? Tak nad tým si veru lámali svoje učené hlavy aj kráľovskí radcovia. Stále sa im totiž málila ich pláca, a tak im kráľovná dala za príklad istého chudobného kopáča, ktorý nielenže vyžije z troch grošov, ale pri tom ešte navyše jeden požičiava a jeden vracia. Ako je to možné? Tak na to vám odpovie rozprávka. Vstupné je 2 €.

 
Podujatie zamerané na čítanie z knihy Čarodejnica Winnie a na všetko o čarovaní pripravila Mestská knižnica KNM na utorok 26. februára. Začiatok podujatia o 10.00 hod. a možno príde i kúzelník.

Späť

Najnovšie

24.02.2018 napísal dš

margarety

Desaťročné Žubrienky

Už je tomu 10 rokov, čo skrsla seniorkám myšlienka, vytvoriť spevácky súbor.

Čítať ďalej…

23.02.2018 napísal dš

srdce

Valentínske srdce

Deň svätého Valentína čas lásky nám pripomína. Každý z nás potrebuje k životu prejavy lásky a priateľstva v podobe bozkov či objatí alebo pohladenia, ktoré v nás prebúdzajú tie najkrajšie pocity.

Čítať ďalej…

21.02.2018 napísal dš

Fašiangy v Budatínskej Lehote

Fašiangy boli a sú charakteristické veselosťou, spevom, spontánnosťou, tancom a maskami.

Čítať ďalej…

19.02.2018 napísal dš

harmonika

Fašiangový čas plný hudby

K tradičný a obľúbeným podujatiam mesiaca február patrí Fašiangová harmonika.

Čítať ďalej…

17.02.2018 napísal dš

koncert

Hodinový koncert v kostole

V nedeľu 11. februára poobede sa rozozvučali priestory mariánskeho kostola hudbou trúbky. Oznamovala začiatok Koncertu zborovej tvorby.

Čítať ďalej…

15.02.2018 napísal dš

kom

Beseda s kominárom

V rámci témy týždňa 5 – 6 ročné deti spoznávali niektoré remeslá a profesie, ktoré sú deťom známe i menej známe.

Čítať ďalej…

14.02.2018 napísal dš

karneval

Rozprávkové bytosti v kulturáku

Králi i princezné, tigre i včielky, kovboji aj víly, všetci sa stretli vo februárovú nedeľu na detskom karnevale. Program uvádzala princezná Laurika a pomáhali jej šiesti šaškovia - študenthi Gymnázia KNM a ZŠ Dolinský potok.

Čítať ďalej…

11.02.2018 napísal dš

ples

Reprezentačný ples mesta oslávil 15. výročie

Kysučania sa prišli zabaviť na 15. ročník Reprezentačného plesu mesta. Vo vstupnej hale domu kultúry všetkých účastníkov plesu privítal primátor mesta Ing. Ján Hartel s manželkou a ľudová muzika bratov Minárikovcov.

Čítať ďalej…

10.02.2018 napísal dš

paranie

V Centre sociálnych služieb Kamence zachovávame slovenské zvyky a tradície

Počas neskorej jesene a dlhých zimných večerov, keď nebolo na poli roboty, ženy trávili čas na návštevách u susediek a párali perie.

Čítať ďalej…

09.02.2018 napísal dš

podujatia

Februárové podujatia

Február je najkratší mesiac v roku a čakajú nás pôstne dni, kultúrne a športové organizácie pripravili na februárové dni množstvo podujatí.

Čítať ďalej…