Kultúra

Fašiangová zábava v Centre sociálnych služieb Kamence

26.02.2018 napísal dš

fasiangy

„Nový rok nám začal v plnom prúde,

 čo nám značí že fašiangová veselica opäť bude.

 Predtým než nám začne pôst,

potrebné je  stihnúť toho ešte dosť.

Nie len že sa veseliť, ale aj ctenej base pohreb urobiť.“

A tak v utorok 13.2. 2018 v Centre sociálnych služieb Kamence sme si pre starkých pripravili tradičnú fašiangovú zábavu, ktorá sa niesla v znamení dobrej a priateľskej nálady.  Klienti  spolu so zamestnancami sa poobliekali do pestrých fašiangových masiek. Výber bol veľký. Prišli plačky, farár, indián, kráľovná, vodník, kovboj, anjel, hasič, šašo a iní...

Prijemným spestrením programu bola hra na harmonike, ku ktorej  sa hneď spevom pridali naši seniori. Tancovačku otvorila promenáda masiek, po ktorej sa tancovalo a spievalo v kruhu. Takúto atmosféru vedia vytvoriť naši starkí, ktorí  sa na chvíľu vrátili do svojej mladosti. Príjemne unavení si sadli k stolu a pohostili sa tradičnými šiškami, jaternicami a klobásou, lebo dnes sa má  jesť a piť  do  sýtosti.

Zlatým klincom programu bolo pochovávanie basy. Za pomoci ergoterapeutiek si seniori pripravili  predstavenie a basu pochovali pradávnymi slovami „Dolores, Dolores naučia ťa v pekle móres“. V sprievode farára a plačiek, ju odprevadili na tiché miesto, kde bude odpočívať 40 dní, až do Veľkej noci, kedy sa opäť rozozvučia jej basové tóny. I keď sme basu pochovali veríme, že 40 dní ubehne ako voda a my sa opäť spolu  stretneme na ďalších veselých a prijemných akciách.

 

Bc.Veronika Plevková a  Anna Ondreášová

ergoterapeutky CSS Kamence

Späť

Najnovšie

23.03.2018 napísal dš

vyst

Návšteva výstavy Vesmír očami detí

Vo štvrtok 15. marca seniori z Centra sociálnych služieb Kamence navštívili v mestskej knižnici výstavu víťazných prác žiakov regionálneho kola XXXIII. ročníka celoslovenskej výtvarnej súťaže pod názvom „Vesmír očami detí“.

Čítať ďalej…

21.03.2018 napísal dš

ddk

Medzinárodný deň detskej knihy s pokusom o rekord

2. apríl je Medzinárodným dňom detskej knihy. Tak ako aj v predošlé roky vyhlasujeme pokus o neoficiálny rekord v počte vypožičaných detských kníh v jeden deň (3. apríla) v oddelení pre deti a mládež.

Čítať ďalej…

18.03.2018 napísal dš

mdz

Oslava MDŽ

Aj tento rok sa zišli obyvatelia Centra sociálnych služieb Kamence na stretnutí pri príležitosti osláv sviatku Medzinárodného dňa žien.

Čítať ďalej…

17.03.2018 napísal dš

klub

Oslávili ženy i knihy

Členovia Jednoty dôchodcov Slovenska sa stretávajú každú stredu v Dennom centre Klub 75. Každá streda je venovaná inej téme. V marci, konkrétne 7. marca, boli témou knihy i ženy.

Čítať ďalej…

15.03.2018 napísal dš

starostlivost

Starostlivosť o lesné zvieratá v zime v MŠ 9. mája

Materská škola na Ulici 9. mája má na plnenie environmentálnych cieľov dobré podmienky. Nachádza sa na okraji mesta, a tak do prírody máme len na skok.

Čítať ďalej…

13.03.2018 napísal dš

vystava

Babie leto v treskúcej zime

Babie leto, tak znie názov výstavy akademického sochára Jara Gaňu, ktorá je v týchto dňoch prístupná širokej verejnosti v Kysuckej galérii v Oščadnici.

Čítať ďalej…

12.03.2018 napísal dš

beseda

Beseda o zúbkoch

V rámci školských projektov navštívila dňa 26.2.2018 Mgr. Andrea Gerátová z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Čadci, aby deťom hravou a aktívnou formou sprostredkovala základné vedomosti  o zúbkoch.

Čítať ďalej…

11.03.2018 napísal dš

Kniha Kysúc

Hlasujte za Knihu Kysúc 2017

Záujemcovia, ktorí sa chcú zapojiť do ankety Kniha Kysúc 2017, nájdu hlasovací lístok v mestskej knižnici alebo v týždenníku Kysuce.

Čítať ďalej…

09.03.2018 napísal dš

deti

Rušné dni v knižnici

Prázdninový týždeň i ten prvý marcový bol v knižnici rušný. Malí čitatelia sa mohli stretnúť so psíkom na podujatí Psíky v literatúre, prežiť kúzelný deň s kúzelníkom, tvorivý proces so spisovateľom Uličianským, jeden deň bol venovaný hrám spojeným s rozprávkovými postavami a nechýbali ani stručné dejiny Kysúc.

Čítať ďalej…

07.03.2018 napísal dš

Získali sme Certifikát Amnesty International

Žiaci 7., 8. a 9. ročníkov zo ZŠ Dolinský potok v KNM sa pri príležitosti Dňa ľudských práv zúčastnili celosvetového podujatia pod názvom Maratón písania listov.

Čítať ďalej…