Kultúra

Deti z materskej školy Komenského na návšteve u hasičov

19.06.2017 napísal dš

hasici

Dňa 2. júna 2017deti z materskej školy Komenského zavítali k hasičom z Kysuckého Nového Mesta. Deťom predstavili techniku, ktorú používajú pri svojej práci, ich vnútorné vybavenie a pomôcky, s ktorými pracujú. Taktiež im pripomenuli dôležité čísla 112 a 150, ukázali pomôcky prvej pomoci. Deti prejavili záujem a radosť prežívali z toho, keď si vyskúšali samostatne striekať vodu z ručných striekačiek. Hasiči sa s deťmi rozlúčili zapnutými húkajúcimi majákmi. Deti odchádzali obohatené o nové zážitky a možno niektoré budú rozmýšľať v dospelosti vo voľbe tohto povolania.

Ďuricová, Sucháňová- učiteľky MŠ

Späť

Najnovšie

22.04.2018 napísal dš

seniori

Seniori na prednáške o dejinách Kysúc

Vedeli ste, že najstaršia zmienka o Kysuciach pochádza z roku 1244? Túto zaujímavosť a veľa iných historických faktov sa dozvedeli seniori z Centra sociálnych služieb Kamence, ktorí prijali pozvanie do Mestskej knižnice v Kysuckom Novom Meste na prednášku.

Čítať ďalej…

20.04.2018 napísal dš

obdobia

Zmeny v ročných obdobiach

Zmeny v ročných obdobiach boli dôvodom návštevy knižnice detí z krúžku Mladý zoológ z CVČ Komenského v Kysuckom Novom Meste.

Čítať ďalej…

18.04.2018 napísal dš

den zeme

Deň Zeme vo hvezdárni

V spolupráci s Výskumným centrom Žilinskej univerzity v Žiline budú v priestoroch Kysuckej hvezdárne v Kysuckom Novom Meste pre návštevníkov pripravené série vstupov.

Čítať ďalej…

18.04.2018 napísal dš

festival

Akordeónový festival v ZUŠ 2018

Podujatie Akoredeónový festival v rytme rôznych hudobných žánrov má za dlhé roky trvania svoje ustálené pravidlá.

Čítať ďalej…

16.04.2018 napísal dš

danka

Danka a Janka

Marec – prvý jarný mesiac, ktorý sa spája nielen s príchodom slnečných dní či prvých prác v záhradkách, ale i s odpočinkom v podobe čítania kníh.

Čítať ďalej…

14.04.2018 napísal dš

gb

Londýn v knižnici

Pásmo o cestovaní prilákalo do knižnice v stredu 4. apríla druhákov zo ZŠ Dolinský potok. Tety knihovníčky pripravili pre žiakov zaujímavú prezentáciu o Veľkej Británii a zamerali sa skôr na informácie, ktoré sa z učebníc nedozvedia.

Čítať ďalej…

12.04.2018 napísal dš

noc

Suľkovská Noc s Andersenom

Už po šiestykrát sa v našej škole uskutočnilo podujatie, ktoré otvára bránu do sveta rozprávok – Noc s Andersenom. Okrem našej školy sa však takáto rozprávková noc realizovala aj v mnohých ďalších školách takmer po celom svete.

Čítať ďalej…

10.04.2018 napísal dš

les

Zapojte sa do súťaže Lesný slovník

Projekt, ktorého zámerom je podporiť environmentálne povedomie o udržateľnom spôsobe života prostredníctvom kníh sa uchádza aj v roku 2018 o Vašu priazeň.

Čítať ďalej…

08.04.2018 napísal dš

basne

Súťaž krásneho slova

Štyridsiatka detí a žiakov predviedla svoje recitátorské umenie na 12. ročníku súťaže s názvom Popoludnie básnika rodných Kysúc.

Čítať ďalej…

07.04.2018 napísal dš

noc

Vďaka Noci s Andersenom stretli deti v knižnici Katarínu Hudecovú

Noc s Andersenom patrí k najatraktívnejším knižničným podujatiam so zameraním na detského čitateľa. Tento rok sa ho zúčastnilo viac ako 95.000 detí na viac ako 1 600 zaregistrovaných miestach

Čítať ďalej…