Kultúra

Danka a Janka privítali deti

06.04.2018 napísal dš

danka

Takmer 80 detí zo ZŠ  Nábrežná sa počas marca vystriedalo v Mestskej knižnici KNM. Dôvody tak hojnej návštevy druhákov boli dva. Tým prvým bol prívlastok mesiaca marec – mesiac knihy, tým druhým to, že celý druhý ročník prečítal knihu Danka a Janka a s týmto krásnym čitateľským zážitkom sa prišli podeliť s tetami knihovníčkami.

A v knižnici ich za odmenu prekvapili pripravenou prezentáciou zo života tejto hádam najznámejšej slovenskej autorky kníh pre deti. Porozprávali deťom, že okrem prečítanej knihy, autorka napísala mnoho ďalších pútavých a popisuje v nich zážitky detí s využitím žiackeho slangu. Častokrát hrdinovia jej kníh prechádzajú pritom z reálneho sveta do sveta fantastického.

V druhej časti návštevy knižnice bolo pre druháčikov pripravené zážitkové čítanie. Formou zábavných aktivít si deti spolu s knihovníčkami opäť prešli niektoré časti prečítanej knihy. A zahrali sa na súťaž v jazykolamoch, či strúhaní grimás. Dali na poriadok porozhadzované tváričky rozprávkových bytostí a zahrali stoličkovú hru, prispôsobenú tak, že museli povedať čo najviac pravdivých výrokov o knihe Danka a Janka.

Počas celého mesiaca bude pripomínať nielen knihovníčkam, ale aj všetkým čitateľom knižnice toto pekné spoločné podujatie na pôde knižnice na tému Danka a Janka výstavka výtvarných prác s touto témou.

J. Hrubá

Späť

Najnovšie

18.04.2018 napísal dš

den zeme

Deň Zeme vo hvezdárni

V spolupráci s Výskumným centrom Žilinskej univerzity v Žiline budú v priestoroch Kysuckej hvezdárne v Kysuckom Novom Meste pre návštevníkov pripravené série vstupov.

Čítať ďalej…

18.04.2018 napísal dš

festival

Akordeónový festival v ZUŠ 2018

Podujatie Akoredeónový festival v rytme rôznych hudobných žánrov má za dlhé roky trvania svoje ustálené pravidlá.

Čítať ďalej…

16.04.2018 napísal dš

danka

Danka a Janka

Marec – prvý jarný mesiac, ktorý sa spája nielen s príchodom slnečných dní či prvých prác v záhradkách, ale i s odpočinkom v podobe čítania kníh.

Čítať ďalej…

14.04.2018 napísal dš

gb

Londýn v knižnici

Pásmo o cestovaní prilákalo do knižnice v stredu 4. apríla druhákov zo ZŠ Dolinský potok. Tety knihovníčky pripravili pre žiakov zaujímavú prezentáciu o Veľkej Británii a zamerali sa skôr na informácie, ktoré sa z učebníc nedozvedia.

Čítať ďalej…

12.04.2018 napísal dš

noc

Suľkovská Noc s Andersenom

Už po šiestykrát sa v našej škole uskutočnilo podujatie, ktoré otvára bránu do sveta rozprávok – Noc s Andersenom. Okrem našej školy sa však takáto rozprávková noc realizovala aj v mnohých ďalších školách takmer po celom svete.

Čítať ďalej…

10.04.2018 napísal dš

les

Zapojte sa do súťaže Lesný slovník

Projekt, ktorého zámerom je podporiť environmentálne povedomie o udržateľnom spôsobe života prostredníctvom kníh sa uchádza aj v roku 2018 o Vašu priazeň.

Čítať ďalej…

08.04.2018 napísal dš

basne

Súťaž krásneho slova

Štyridsiatka detí a žiakov predviedla svoje recitátorské umenie na 12. ročníku súťaže s názvom Popoludnie básnika rodných Kysúc.

Čítať ďalej…

07.04.2018 napísal dš

noc

Vďaka Noci s Andersenom stretli deti v knižnici Katarínu Hudecovú

Noc s Andersenom patrí k najatraktívnejším knižničným podujatiam so zameraním na detského čitateľa. Tento rok sa ho zúčastnilo viac ako 95.000 detí na viac ako 1 600 zaregistrovaných miestach

Čítať ďalej…

06.04.2018 napísal dš

didero

Príbeh lásky

Pán zo Súľova prišiel do Domu kultúry v Kysuckom Novom Meste. Prišiel v podaní detských hercov z divadelného súboru Didero.

Čítať ďalej…

06.04.2018 napísal dš

danka

Danka a Janka privítali deti

Takmer 80 detí zo ZŠ Nábrežná sa počas marca vystriedalo v Mestskej knižnici KNM. Dôvody tak hojnej návštevy druhákov boli dva.

Čítať ďalej…