Kultúra August 2016

31.08.2016 napísal dš

Všetci to vedia

V regáloch mestskej knižnice môžete nájsť všetky tituly našej kysuckej spisovateľky Márie Ďuranovej. V júli sa do kníhkupectiev dostala v poradí už jej 11 kniha s názvom Všetci to vedia.

Čítať ďalej…

24.08.2016 napísal dš

dozinky

Dožinky na Kysuciach v Skanzene Nová Bystrica - Vychylovka

V nedeľu 28. augusta 2016 bude skanzen obohatený dožinkovými zvykmi, tradíciami a piesňami z Kysúc.

Čítať ďalej…

17.08.2016 napísal dš

povesti

Povesti Slovenska - spoznajte projekt a zapojte sa

Mgr. Zuzana Zuzčáková Gacíková je doktorandkou na Katedre mediamatiky a kultúrneho dedičstva, Fakulta humanitných vied, Žilinská univerzita v Žiline. Problematikou, ktorou sa zaoberá vo svojej dizertačnej práci sú povesti nie len Kysúc, ale aj celého Slovenska.

Čítať ďalej…

15.08.2016 napísal dš

gulas

Najlepší kysucký guláš

6. ročník súťaže vo varení gulášu bude venovaný pamiatke na zosnulého Jozefa Mičuru, ktorý bol zakladateľom tohto podujatia.

Čítať ďalej…

04.08.2016 napísal dš

rytieri

Rytierske hry

Čítanie, knihy a s tým spojené aktivity knižnice musia nasadiť všetky tajné tromfy v konkurenčnom boji s ostatnými výdobytkami masovej komunikácie: internetom, televíziou, tabletmi a počítačmi, aby bolo nepriaznivé skóre vyvážené. Keby knižnice vzdali svoj boj, mohlo by sa stať, že niektoré deti by vôbec nepochopili, aké je čítanie pre ich život dôležité.

Čítať ďalej…

02.08.2016 napísal dš

zena roka

Poznáte zaujímavú ženu vo svojom okolí?

Okresná organizácia Únie žien Slovenska v KNM v spolupráci so základnými organizáciami ÚŽS KNM, Povina, Kysucký Lieskovec a Budatínska Lehota vyhlasujú šiesty ročník ankety Žena roka.

Čítať ďalej…