Kultúra Január 2015

27.01.2015 napísal dš

zapis

Zápis prvákov u "Suľkovákov"

Mesiac január je už neodmysliteľne spätý so zápismi budúcich prváčikov. Nebolo tomu inak ani na našej „suľkovskej“ základnej škole

Čítať ďalej…

25.01.2015 napísal dš

pola negri

Pola Negri a jej korene na Kysuciach

V piatok 19. decembra 2014 sa v obradnej sieni Obecného úradu v Nesluši udiala milá slávnosť. Verejnosti bola predstavená monografia Pola Negri známa i neznáma, ktorej autorkou je historička Kysuckého múzea v Čadci Veronika Pauková.

Čítať ďalej…

23.01.2015 napísal dš

spievankovao

Návšteva zo Spievankova

Spievanka a Zahrajko – dvojica, ktorá vie svojimi pesničkami potešiť všetky deti, prišla rozdať radosť svojim najmenším fanúšikom do Kysuckého Nového Mesta.

Čítať ďalej…

21.01.2015 napísal dš

matko

Povesti zneli za kamennými múrmi

Centrum voľného času v KNM usporiadalo v mestskej knižnici obvodné kolo súťaže žiakov základných škôl v umeleckom prednese povestí Šaliansky Maťko J. C. Hronského.

Čítať ďalej…

13.01.2015 napísal dš

komprax

Študenti pracovali s regionálnymi informáciami

Práca s regionálnymi informáciami v knižnici, tak znie názov projektu spolufinancovaného zo zdrojov EÚ, prostredníctvom Národného projektu Komprax - Kompetencie pre prax.

Čítať ďalej…

12.01.2015 napísal dš

ples

Plesová sezóna začala

Ples športovcov otvoril plesovú sezónu v našom meste. Mestské kultúrno-športové stredisko vás pozýva plesy a zábavy, ktoré sa budú konať, až kým sa nepochová basa.

Čítať ďalej…

12.01.2015 napísal dš

kniznica

Knižnica bilancuje uplynulý rok

Každoročne v januári v knižnici bilancujeme. Rok 2014 pokladáme za úspešný vďaka štatistickým výsledkom, novým projektom a podujatiam, ktoré sme organizovali v spolupráci s rôznymi organizáciami.

Čítať ďalej…

11.01.2015 napísal dš

deti

Zabudnuté vianočné tradície

Zabudnuté vianočné tradície na Kysuciach vzbudili zvedavosť v žiakoch zo ZŠ Nábrežná natoľko, že sme sa p.  učiteľkou Jarmilou Bandurovou zhodli na tom, že ich oživíme.

Čítať ďalej…

08.01.2015 napísal dš

advent

Adventný čas

Opäť po roku prišiel adventný čas, na ktorý sa deti spolu s pani učiteľkami v MŠ Litovelská Kysucké Nové Mesto starostlivo pripravili.

Čítať ďalej…

03.01.2015 napísal dš

citame

Čítame o sto 6

Mestská knižnica Kysucké Nové Mesto pre všetky čítajúce deti pripravila súťaž. Žiaci každej školy môžu jednotlivou alebo spoločnou návštevou a čítaním získať body na konto svojej triedy.

Čítať ďalej…

02.01.2015 napísal dš

vystava

Na výstave si prezreli ručne vyrobené vianočné dekorácie

Vianočnú výstavu výrobkov zo zariadení sociálnych služieb v aule budovy Žilinského kraja na Komenského ulici v Žiline navštívili klientky Zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb Kysucké Nové Mesto.

Čítať ďalej…