Kultúra November 2014

27.11.2014 napísal dš

Úspešní na súťaži Kysucký mikrofón

V poslednom októbrovom týždni Kysucké kultúrne stredisko v Čadci zorganizovalo už 8. ročník regionálnej súťažnej prehliadky mladých moderátorov Kysucký mikrofón 2014. Na tejto súťaži zožali úspech študenti z KNM.

Čítať ďalej…

25.11.2014 napísal dš

ucime sa

Učíme sa s knihou

"Učíme sa k knihou", v takom duchu sa v 5. triede v MŠ Litovelská niesla beseda s p. knihovníčkou, rodičmi a deťmi. Pracovníčka knižnice Mgr. Janka Hrubá prestavila deťom rozprávku o Jankovi a Marienke.

Čítať ďalej…

24.11.2014 napísal dš

jds

Členky JDS Kysucký Lieskovec rozdávali radosť

V závere mesiaca októbra prišli pozdraviť a hlavne potešiť do zariadenia pre seniorov v Kysuckom Novom Meste svojích rodákov, ale aj ostatných klientov svojími piesňami členky Jednoty dôchodcov Sloevnska z Kysuckého Lieskovca.

Čítať ďalej…

22.11.2014 napísal dš

babky

Bohatý program pri príležitosti úcty k starším

Drahé babky, dedkovia, vážení rodičia, milé deti, takto sa prihovárali pani učiteľky v našej Materskej škole na Ulici 9. mája v  jednotlivých triedach k prítomným, ktorí prijali pozvanie na milú slávnosť z príležitosti Úcty k starším.

Čítať ďalej…

20.11.2014 napísal dš

zabava

Čo je pre vás pripravené do konca mesiaca?

Bohatá ponuka výstav, tradičné zábavy, športový zápas či kurz komunikačných zručností a ešte omnoho viac podujatí je pre vás pripravených do konca mesiaca.

Čítať ďalej…

18.11.2014 napísal dš

ucta k starsim

Seniorov navštívili žiaci zo ZŠ Dolinský potok

Do Zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb Kysucké Nové Mesto prišli opäť predviesť čo sa naučili žiaci zo Základnej školy Dolinský potok v KNM

Čítať ďalej…

15.11.2014 napísal dš

vajcovska muzicka

Vajčovská muzička

Dlhý jesenný čas prišli starkým spríjemniť deti pôsobiace vo folklórnom záujmovom krúžku pod vedením manželov Pavlusíkovcov – Malá vajčovská muzička.

Čítať ďalej…

12.11.2014 napísal dš

modna show

Klienti DSS sa výborne zabávali na vlastnej Módnej show

Zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb Kysucké Nové Mesto usporiadal 5. ročník podujatia s názvom Módna show. Zúčastnili sa na nej klienti zo šiestich domovov sociálnych služieb v Čadci, Žiline a KNM.

Čítať ďalej…

09.11.2014 napísal dš

mdsk

Návrat ruských rozprávok

Zlatá éra ruských rozprávok z obdobia rozprávkových hitov No počkaj zajac, Mrázik a Buratino sa na chvíľu vrátila aj vďaka Medzinárodnému dňu školských knižníc a podujatiu v rámci spolupráce medzi Mestskou knižnicou KNM a ZŠ Nábrežná.

Čítať ďalej…

07.11.2014 napísal dš

strasidelne

Strašilo vo veži?

Vo veži nestrašilo, ale celkom isto strašilo v knižnici. Strašila strašidelná partia: múmia neznámeho spisovateľa, halloweenske tekvičky: Janka a Števka a Drakulova manželka.

Čítať ďalej…

06.11.2014 napísal dš

mala galeria

Vstúpte do Malej galérie

Vernisáž výstavy s názvom Jesenná paleta bola vyvrcholením projektu Malá galéria. V rámci aktivít Občianskeho združenia kysucká kultúra a šport sme vypracovali projekt, ktorého hlavným cieľom bolo vytvoriť výstavný priestor vo verejných inštitúciách.

Čítať ďalej…

04.11.2014 napísal dš

bajky

Stretnutie s Ezopom

Téme bájky sme sa venovali v rámci Medzinárodného dňa školských knižníc. Cieľom našej aktivity bol EZOP A JEHO BÁJKY.

Čítať ďalej…

02.11.2014 napísal dš

profil

Profil zabával starších i mladších

Mesiac október sa oslavuje aj ako Mesiac úcty k starším. Pri tejto príležitosti MKŠS pripravilo hudobný program so skupinou PROFIL. Uskutočnil sa 3. októbra v Dome kultúry v KNM.

Čítať ďalej…