Kultúra Júl 2014

29.07.2014 napísal dš

ocenenie

Dvaja noví držitelia ceny mesta

Mesto Kysucké Nové Mesto tradične počas Jakubovských hodov udeľuje ocenenie Cena mesta za vynikajúce tvorivé výkony a významné výsledky, ktorými sa nominovaní výrazným spôsobom pričinili o kultúrny rozvoj mesta či jeho propagáciu doma a v zahraničí.

Čítať ďalej…

29.07.2014 napísal dš

hody

Jakubovské hody splnili očakávania

Príjemné počasie prispelo k tomu, že očakávania návštevníkov hodových dní z mesta, širokého okolia aj zahraničia, sa splnili.

Čítať ďalej…

25.07.2014 napísal dš

Čo ste zabudli v knihách, knižnici a biblioboxe?

Mestská knižnica KNM aj tento rok nezabudla na zábudlivcov. Pripravila, ako po iné roky, výstavu s názvom Straty a nálezy a s podtitulom, čo všetko ste si zabudli v knihách, knižnici či biblioboxe.

Čítať ďalej…

21.07.2014 napísal dš

trio

Ako sa vám páčilo Kysucké kultúrne leto 2014?

Marek Belko, Tomáš Dedič a Dávid Harant to sú traja speváci, ktorí sa predstavili na poslednom stretnutí v rámci Kysuckého kultúrneho leta 2014.

Čítať ďalej…

18.07.2014 napísal dš

fs drevar

Kultúrne dedičstvo regiónu predstavil FS Drevár

V nedeľu 13.7. sa určite oplatilo prísť všetkým divákom na Námestie slobody do Kysuckého Nového Mesta. Konalo sa tam už v poradí tretie predstavenie Kysuckého kultúrneho leta.

Čítať ďalej…

10.07.2014 napísal dš

luskanie

Lúskať s nami môžete už po dvanástykrát

Dvanásty ročník súťaže, ktorá trvá v letných mesiacoch júl a august 2014, prináša Mestská knižnica Kysucké Nové Mesto všetkým súťaženia a vyhrávaniadychtivým deťom.

Čítať ďalej…

09.07.2014 napísal dš

fs

Kysuckí heligonkári na KKL

Kysucké kultúrne leto v našom meste pokračovalo aj v nedeľu 6. júla, vystúpením hudobnej skupiny Kysuckí  heligonkári. Slnečné počasie vylákalo ľudí  na námestie, aby sa započúvali do krásnych ľudových piesní v podaní štyroch heligonkárov.

Čítať ďalej…

08.07.2014 napísal dš

b4

Šikovní glosátori aj známa slovenská herečka zabávali Kysučanov

Kto v sobotu 28. júna zavítal do Clubu 22 na Nábrežnej ulici, ten určite neobanoval. Čakalo ho príjemné posedenie...a nielen to.

Čítať ďalej…

06.07.2014 napísal dš

dolnokysucka 5

Prvá lastovička spoločného projektu

Prvou aktivitou spoločného projektu cezhraničnej spolupráce s českým mestom Jablunkov je výstava našich neprofesionálnych výtvarníkov. Dolnokysucká päťka je zoskupenie kysuckých výtvarníkov, ku ktorým sa pridali aj dve študentky umenia.

Čítať ďalej…

06.07.2014 napísal dš

kniznica

Oznam pre čitateľov knižnice

Mestská knižnica KNM oznamuje svojim čitateľom, že v mesiacoch júl a august bude pre verejnosť otvorená nasledovne:

Čítať ďalej…

05.07.2014 napísal dš

kkl

Kultúrna nedeľa otvorila 31. ročník Kysuckého kultúrneho leta

Na koncerte dychová kapela Nová Kysučanka, pod vedením Štefana Zábojníka, sa predstavila so širokým repertoárom piesní.

Čítať ďalej…

03.07.2014 napísal dš

fragile

Fragile po druhýkrát naživo v našom meste

Kto by nepoznal slovenskú hudobnú skupinu Fragile? Sympatické tváre jej členov nachádzame pravidelne v časopisoch, v televízii, na plagátoch a naposledy sme ich mohli vidieť naživo 27. júna v dome kultúry.

Čítať ďalej…

01.07.2014 napísal dš

jablunkov

Spoločný projekt

Vďaka eurofondom môžete tento rok spoznať kultúru mesta Jablunkov a navštíviť Jablkový deň – festival bez hraníc. Taký je aj názov spoločného projektu Mesta Jablunkov a Kysuckého Nového Mesta, ktorý bude realizovaný v mesiacoch júl až október 2014.

Čítať ďalej…