Kultúra Máj 2014

30.05.2014 napísal dš

kuboviny

Vitajte v Kubove!

Týmito slovami sa 25. mája začínalo v Dome kultúry v Kysuckom Novom Meste predstavenie Kuboviny, ktoré zahral detský divadelný súbor Didero pod vedením PaeDr. Pavla Záteka.

Čítať ďalej…

19.05.2014 napísal dš

den deti

Veľkolepá oslava Dňa matiek

Žiaci zo ZŠ Clementisova pod vedením p. učiteliek Mgr. Anna Rentková a Mgr. Monika Kubalíková pripravili nádherný a veľkolepý program pre svoje mamy, mamičky, maminy a starké či babičky.

Čítať ďalej…

19.05.2014 napísal dš

les v knihe

Les ukrytý v knihe

Môže sa veľký les ukryť do knihy? Tak túto otázku si položili deti zo ZŠ Dolinský potok a ZŠ Kysucký Lieskovec spoločne s lesnými pedagógmi Ing. Jánom Vojtekom a Ing. Milanom Lašom.

Čítať ďalej…

18.05.2014 napísal dš

den matiek

Deň matiek v školskom klube

Najkrajší sviatok z pohľadu ženy zavítal aj do našej školy, a to konkrétne do Školského klubu detí pri Základnej škole Dolinský potok v Kysuckom Novom Meste.

Čítať ďalej…

16.05.2014 napísal dš

kysucke muzeum

Pozvánky do Kysuckého múzea

Kysucké múzeu v Čadci pozýva všetkých do Múzea kysuckej dediny vo Vychylovke na oslavu Dňa železnice a na novú výstavu mapujúcu výrobu odevov v minulosti.

Čítať ďalej…

13.05.2014 napísal dš

anglicka recitacia

Feel the english in verses

Feel the English in verses , čo znamená cit na angličtinu vo veršoch, je názov nultého ročníka súťaže v umeleckom prednese anglickej poézie a prózy.

Čítať ďalej…

11.05.2014 napísal dš

den matiek

Deti darovali mamám krásne verše o láske

V utorok a stredu predviedli svojim mamám, starým mamám, ale aj ostatným zvedavcom, svoje umenie škôlkari z MŠ 9. mája. Oslavovali Deň matiek.

Čítať ďalej…

11.05.2014 napísal dš

maj

Stavanie mája v DSSaZpS

Podujatie pri príležitosti stavania mája prebieha každý rok aj v Domove sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov.

Čítať ďalej…

09.05.2014 napísal dš

janosik

Jánošík má hrob vďaka Kysučanovi

Prvé jarné dni vylákali do prírody mnohých turistov a milovníkov prírody. Pre tých, ktorí majú prechodené mnohé miesta na Kysuciach a v širšom okolí, máme jeden tip.

Čítať ďalej…

07.05.2014 napísal dš

Škôlkari tiež našli čaro rozprávok v knižnici

Škôlkarom z MŠ Litovelská bolo ľúto, že ich veľkí kamaráti trávia noc plnú rozprávok v škole či knižnici. Preto s radosťou navštívili knižnicu krátko pred poludňajším odpočinkom.

Čítať ďalej…

06.05.2014 napísal dš

maj

Máj stojí aj v Dubí

Mestskú časť Dubie bude počas celého mesiaca zdobiť symbol lásky - máj.

Čítať ďalej…

05.05.2014 napísal dš

Recitátorka z KNM postúpila do celoslovenského kola

Krajské kolo Vansovej Lomničky v Žilinskom kraji sa uskutočnilo v sobášnej sieni radnice mesta Žiline. Vansovej Lomnička je súťaž slovenských žien v prednese poézie a prózy a tradične ju organizuje Únia žien Slovenska.

Čítať ďalej…

02.05.2014 napísal dš

spektrum

Neprofesionálni výtvarníci z KNM ocenení

Svoje najnovšie diela prezentujú neprofesionálni výtvarníci v Dome kultúry v Čadci od 10. apríla, kedy sa konala aj slávnostná vernisáž.

Čítať ďalej…

02.05.2014 napísal dš

happy

Kysuce vo videu k piesni Happy

Aj Žilinský kraj je HAPPY a nezaostáva za svetovými metropolami a regiónmi, pretože využil chytľavý hudobný hit Happy od amerického speváka Pharrella Williamsa na natočenie propagačného videa.

Čítať ďalej…

01.05.2014 napísal dš

stavanie mája

Májový symbol lásky už stojí na námestí

V stredu poobede prišlo na mámestie množstvo ľudí, ale najmä chlapci a dievčatá z folklórneho súboru Jedľovina. Dievčatá v krojoch vyzdobili farebnými páskami chvojinku a silný chalani máj vztýčili.

Čítať ďalej…