Kultúra December 2013

23.12.2013 napísal dš

didero

Biblický príbeh ožil na námestí

Veľa detí, ale aj dospelých, si nenechalo újsť príležitosť zažiť vianočnú atmosféru vďaka predstaveniu na námestí.

Čítať ďalej…

22.12.2013 napísal dš

výstava

Výstava zožala tri dni chvál

V dňoch 17. – 19. decembra nebolo potrebné cestovať za skvostami kultúrneho dedičstva ďaleko, stačilo len zájsť do Domu kultúry v Kysuckom Novom Meste, kde prebiehala Výstava betlehemov a miniatúr slovenských dreveníc.

Čítať ďalej…

22.12.2013 napísal dš

trhy

Vianočné trhy ponúkajú všetko pre pravé Vianoce

Myslím, že každého občana mesta a jeho okolia teší, že aj v Kysuckom Novom Meste si našli svoje miesto Vianočné trhy. Môžete tu zohnať všetko, čo vám ešte chýba na vianočný stôl či pod vianočný stromček.

Čítať ďalej…

18.12.2013 napísal dš

stromcek

Stromček rozžiaril očká

Knihovníčky si tento rok odskúšali, aké je to vyrobiť vianočný stromček z kníh. Asi meter vysoký stromček má 30 poschodí a zhltol viac ako 200 kníh.

Čítať ďalej…

18.12.2013 napísal dš

pippi

Čo robila Pippi v knižnici?

Čo robila Pippi v knižnici? No jednocho sa predvádzala v plnej kráse so svojimi pehami a ryšavými vlasmi.

Čítať ďalej…

16.12.2013 napísal dš

mikulas

Mikuláš nezabudol ani na deti z MŠ Budatínska Lehota

"Vitaj, vitaj Mikuláš, vitaj medzi nami..." takto privítali deti Materskej školy „Srdiečka“ KNM - Budatínska Lehota, v príjemnej predvianočnej atmosfére Mikuláša, Anjela a Čerta s plným košom  balíčkov.

Čítať ďalej…

15.12.2013 napísal dš

Podujatia v meste predzvesťou blížiacich sa sviatkov

Blížiace sa vianočné sviatky sú v našom meste spojené s organizovaním podujatí ako Vianočné trhy, Živý betlehem, Vianočný koncert... Aj tento rok môžete predvianočný čas stráviť príjemne a kultúrne.

Čítať ďalej…

15.12.2013 napísal dš

mikulas ssv

Mikulášske prekvapenia dostali všetci

Zástupcovia SSV navštívili na Mikuláša dňa 5. 12. 2013 Centrum sociálnych služieb Fantázia a priniesli darčeky – čokolády, dobošky a ovocie. Deti pripravili prekvapenie v podobe pekného programu.

Čítať ďalej…

14.12.2013 napísal dš

Navštívili ZUŠ

Vo výtvarnom odbore si pripravila pani učiteľka Adriána Jantulíková tvorivú dielňu, ktorej výsledkom boli vianočné ikebany a pozdravy k sviatkom.

Čítať ďalej…

13.12.2013 napísal dš

Vianočné súťaženie

Nevieš, čo s voľným víkendom? Vonku je zima a doma sa ti sedieť nechce? Alebo chceš vyplniť svoj voľný čas počas prázdnin? Zapoj sa do niektorej zo súťaží mestskej knižnice.

Čítať ďalej…

10.12.2013 napísal dš

vernisaz

Luxusná výstava fotografií

Vo sviatok sv. Mikuláš sa uskutočnila vernisáž výstavy s názvom Luxury. Autorkou fotografií, ktoré sú sprístupnené v priestoroch OK Pubu na Námestí slobody je fotografka Zuzana Polláková.

Čítať ďalej…

09.12.2013 napísal dš

besedy

Tri besedy so štyrmi spisovateľmi

V rámci podujatia Jašíkove Kysuce sa v Mestskej knižnici KNM konali od 3.12. 2013 do 5. 12. 2013 stretnutia so spisovateľmi, Drahoslavom Machalom, Ľubomírom Feldekom a Ľubomírom Dobrovodom a Zuzkou Šulajovou.

Čítať ďalej…

08.12.2013 napísal dš

výstava

Ženy z únie prestavili svoju zručnosť

Na tradičnej výstave, ktorú organizuje Únia žien Slovenska v predvianočnom čase, si mohli všetci prítomní prezrieť výsledky ich zručnosti. Nápadité vzory, netradičné materiály a tvorivé nápady autorky pretransformovali do výrobkov.

Čítať ďalej…

06.12.2013 napísal dš

mikuláš

Pred oknom, za oknom....

Najobľúbenejšia básnička všetkých detí o Mikulášovi určite znela v mnohých domácnostiach či škôlkach. Bolo ju počuť aj na Námestí slobody, kam medzi deti zavítal Mikuláš so svojimi vernými kamarátmi.

Čítať ďalej…

06.12.2013 napísal dš

javornicky chodnik

Rozprávková prechádzka Javorníckym chodníkom

Rozprávky Javorníckeho chodníka je názov knihy pre deti, ktorá je plná povestí, bájok a legiend od kysuckého spisovateľa Petra Kubicu a krásnych obrázkov od akademického maliara Ondreja Zimku. Z nej pani knihovníčka čítala.

Čítať ďalej…

03.12.2013 napísal dš

seniori

Senior párty

Vedenie mesta spolu s MKŠS a organizáciou JDS sa postarali o to, aby sa seniori opäť zišli a nedeľňajšie odpoludnie strávili v príjemnej atmosfére.

Čítať ďalej…

02.12.2013 napísal dš

workshop

Slovíčka potrápili hlavičky

Workhshop tvorivého písania so spisovateľom Petrom Kubicom sa konal v Mestskej knižnici Kysucké Nové Mesto. Pán spisovateľ si pre prítomné deti prichystal rôzne cvičenia a úlohy na preverenie a zlepšenie tvorivosti.

Čítať ďalej…

01.12.2013 napísal dš

Vyberte si z programu na tento týždeň

Prinášame Vám prehľad športových a kultúrnych podujatí na tento týždeň. Určite je z čoho vyberať.

Čítať ďalej…