Kultúra November 2013

29.11.2013 napísal dš

katarinska zabava

Katarínska zábava

Priaznivci country sa tento rok takmer nezmestili do sály Domu kultúry. Katarínsku country zábavu, ktorú organizuje MKŠS v spolupráci s Niagarou  aj tento rok otvorili naši úžasní moderátori Zuzka Kalužníková a Palko Zátek.

Čítať ďalej…

28.11.2013 napísal dš

la gioia

Trio La Gioia vypredalo sálu

Spojenie krásnych hlasov, noblesy a dokonalej hudobnej harmónie. To všetko v sebe spája formácia La Gioia, ktorá sa predstavila v utorok 19. novembra v Kysuckom Novom Meste.

Čítať ďalej…

26.11.2013 napísal dš

Školská knižnica je bránou do života

28. október 2013 bol pre žiakov Základnej školy Nábrežná v Kysuckom Novom Meste v znamení Medzinárodného dňa knižníc, ktorá mala tematický názov „Školská knižnica - brána života“.

Čítať ďalej…

25.11.2013 napísal dš

feldek

Známi slovenskí spisovatelia v našom meste

Mestská knižnica Kysucké Nové Mesto privíta vo svojich priestoroch známych slovenských spisovateľov. Pozývame všetkých milovníkov literatúry na stretnutie s nimi a rozhovory nielen o literatúre.

Čítať ďalej…

22.11.2013 napísal dš

Mačička Sára sa skrývala v knižnici

V pondelok 18. novembra viedli naše kroky opäť do Mestskej knižnice KNM. Pýtate sa prečo? Nuž odpoveď je jednoduchá. Pani riaditeľka spolu s pracovníčkami knižnice si pre nás pripravili niekoľko aktivít.

Čítať ďalej…

18.11.2013 napísal dš

zivot ako malovany

Maľovali krásy života

Mesto Kysucké Nové Mesto najmä v Dennom centre Klub 75 v mesiacoch august, september a október napĺňalo za aktívnej účasti seniorov finančne podporený projekt s názvom Život ako maľovaný.

Čítať ďalej…

18.11.2013 napísal dš

podujatia

Ani tento týždeň sa nudiť nebudete

Výstavy, hudobné koncerty, súťaže, športové podujatia či divadelné predstavenie pre Vás usporiadalo MKŠS KNM a iné organizácie z nášho mesta. Vyberte si zo širokej ponuky na tento týždeň.

Čítať ďalej…

17.11.2013 napísal dš

Vystúpi aj Gustav Beláček - sólista SND

Základná umelecká škola Kysucké Nové Mesto pri príležitosti 60. výročia založenia pozýva všetkých priaznivcov umenia, súčasných a bývalých žiakov a ostatných obyvateľov z mesta a okolia na 2. slávnostný koncert.

Čítať ďalej…

14.11.2013 napísal dš

zus

Kde sa oslavovala 60-tka?

60. výročie života Základnej umeleckej školy sa nieslo, ako inak, v umeleckom duchu.

Čítať ďalej…

11.11.2013 napísal dš

predskolaci

Predškoláci sa na chvíľu stali prvákmi

V utorok 5.11. 2013 privítali predškolákov a ich pani učiteľky z Materskej školy Komenského ul. v Kysuckom Novom meste žiaci prvých a druhých ročníkov spolu so svojimi pani učiteľkami zo Základnej školy Clementisova v Kysuckom Novom Meste na "Rozprávkovej hodine so školákmi".

Čítať ďalej…

08.11.2013 napísal dš

box

Viete čo je bibliobox?

Na Námestí slobody v Kysuckom Novom Meste pribudol bibliobox. Zaujal mnohých prechádzajúcich obyvateľov mesta, niektorí si kládli otázku, na čo slúži. Preto by sme radi my, knihovníci, odpovedali na ich nahlas nepoložené otázky.

Čítať ďalej…

02.11.2013 napísal dš

moda

Seniori ukázali svoje outfity

Kráčať s módou vedia i seniori. Svoje modely predviedli na IV. ročníku Módnej show seniorov v Dome kultúry v Kysuckom Novom Meste.

Čítať ďalej…

01.11.2013 napísal dš

citanie

V knižnici sme strašili dvakrát

Obľúbené stretnutie čitateľov, ktoré sa každoročne koná na konci októbra, nesie názov Strašidelné čítanie. Knihovníčky vybrali niekoľko hororových príbehov z kníh a deti ich spoločne čítali. Neváhali napodobňovať strašidelné zvuky a skúsili nakresliť svoju predstavu strašidla najstrašnejšieho.

Čítať ďalej…