Kultúra Máj 2013

28.05.2013 napísal dš

Most úsmevov

Dňa 22.5.2 013 sa konal X. ročník  festivalu dramatickej tvorivosti klientov domovov sociálnych služieb MOST ÚSMEVOV v Rožňave. Aj klienti nášho Zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb Kysucké Nové Mesto sa zúčastnili na tomto podujatí.

Čítať ďalej…

22.05.2013 napísal dš

Výstava ručných prác seniorov vo Frýdku-Místku

Českí priatelia vo Frýdku-Místku usporiadali výstavu ručných prác svojich seniorov. Boli vyzvaní i seniori našej OO-JDS KNM.

Čítať ďalej…

22.05.2013 napísal dš

recitacia

Najlepšia seniorská prednášateľka poézie

Touto cestou chceme poďakovať pani Mgr. Ľudmile Bakošovej, za reprezentáciu seniorov okresu Kysucké Nové Mesto, ktorá sa zúčastnila 6. ročníka krajskej prehliadky v prednese poézie a prózy Kalinčiakovo Záturčie.

Čítať ďalej…

21.05.2013 napísal dš

majales

Majáles pre seniorov

Takmer presne do roka a do dňa sa konal „Majáles seniorov“  v sále kultúrneho domu Kysuckého Nového Mesta. Je tomu už niekoľko rokov, čo niekomu skrsla pekná myšlienka májovej veselice pre seniorov.

Čítať ďalej…

19.05.2013 napísal dš

knihy

Nové knihy v knižnici

Do fondu mestskej knižnice KNM každý mesiac pribudnú nové tituly. Knihovníčky o nich informujú na webovej stránke knižnice a na facebooku.

Čítať ďalej…

13.05.2013 napísal dš

matkam

Mesto matkám

Druhá májová nedeľa patrí všetkých mamičkám. Na tento krásny sviatok nezabudli ani pracovníci Mestského kultúrno-športového strediska. Pripravili kultúrnu kytičku pre mamy, staré mamy, tety... Na začiatok programu blahoželal pán primátor Ing. Ján Hartel, moderátorsky sa slovom pripojil aj PaeDr. Pavol Zátek a samozrejme hlavne deti.

Čítať ďalej…

13.05.2013 napísal dš

Noc múzeí a galérií

Dňa 18. mája sa otvoria dvere slovenských múzeí a galérií aj v noci, aby ukázali svoje poklady spolu so sprievodným programom. Pripravené sú prehliadky depozitárov, ukážky rekonštruovania, tvorivé dielne... Čo môžete zažiť v múzeách v okolí?

Čítať ďalej…

09.05.2013 napísal dš

duo

Duo Yamaha

Vo štvrtok 2. mája 2013 sa konal pre verejnosť v Dome kultúry v Kysuckom Novom Meste hudobný koncert skupiny DUO YAMAHA, známej z česko-slovenskej televízie ŠLÁGER.

Čítať ďalej…

09.05.2013 napísal dš

Klavírna súťaž Rečou klavíra

Nultý ročník klavírnej súťaže Rečou klavíra sa konal dňa 24. apríla 2013. Súťažilo 29 žiakov v piatich kategóriách.

Čítať ďalej…

06.05.2013 napísal dš

mj

Stavanie mája v MŠ Komenského

Takúto pieseň si spievali deti z Materskej školy Komenského ul. v Kysuckom Novom Meste 30.4.2013. Dievčatá oblečené v krojoch ozdobili pripravený stromček farebnými stuhami a spoločne  za spevu ľudových piesní sa nám podarilo na priestranstve pred materskou školou krásny máj postaviť.

Čítať ďalej…

05.05.2013 napísal dš

maj

Nábrežníček rozospieval celú školu

Príchod mesiaca lásky si novou tradíciou pripomenuli žiaci na ZŠ Nábrežná ulica. Deviataci spolu s chlapským osadenstvom školy postavili pre dievčatá a pani učiteľky 11 metrový máj.

Čítať ďalej…

03.05.2013 napísal dš

seniori

Seniori majú svoj vlastný máj

S príchodom mája, mesiaca lásky, prichádza k nám aj dávny zvyk stavania májov. Na konci apríla sa stavanie mája uskutočnilo za krásneho slnečného počasia aj v ZpS a DSS.

Čítať ďalej…

01.05.2013 napísal dš

maj

Stavanie mája

Po minuloročnom úspechu podujatia sa v utorok poobede na námestí mesta stretlo množstvo ľudí s jediným zámerom, zúčastniť sa stavania mája. Máj je symbolom boja zimy s jarou, smrti so životom či na jar sa obnovujúcej prírody.

Čítať ďalej…