Kultúra Marec 2013

26.03.2013 napísal dš

beseda

Stretnutie s Jozefom Banášom

Počas Týždňa slovenských knižní, dňa 21. marca sa uskutočnili v zasadačke Mestskej knižnice KNM dve stretnutie so spisovateľom Jozefom Banášom.

Čítať ďalej…

25.03.2013 napísal dš

osobnosti kysuc

Historická osobnosť Kysúc

Kysucké múzeum v Čadci vyhlasuje súťaž v písaní úvah a esejí pre žiakov II. stupňa základných škôl a študentov stredných škôl na tému: Historická osobnosť Kysúc

Čítať ďalej…

20.03.2013 napísal dš

Vansovej Lomnicka

Vansovej Lomnička

Únia žien Slovenska v Kysuckom Novom Meste zorganizovala už 46. ročník súťaže v prednese poézie a prózy Vansovej Lomnička, ktorý sa konal v mestskej knižnici. Porota v zložení Mgr. Eliška Očková, Mgr. Zita Véghová a Zuzana Balková skonštatovala dobrú úroveň prednesu súťažiacich.

Čítať ďalej…

19.03.2013 napísal dš

Vesmir ocami deti

Vesmír očami detí - vernisáž výstavy

Dňa 15.3. 2013 sa konala v priestoroch Mestskej knižnice Kysucké Nové Mesto vernisáž regionálneho kola 28. ročníka výtvarnej súťaže „Vesmír očami detí“, ktorej usporiadateľom bola Krajská hvezdáreň v Žiline.

Čítať ďalej…

17.03.2013 napísal dš

adriana machacova

Spisovateľka v mestskej knižnici

Veľmi príjemné stretnutie sa konalo v stredu v mestskej knižnici. Na besedu so svojimi fanúšikmi prišla spisovateľka Adriana Macháčová.

Čítať ďalej…

15.03.2013 napísal dš

Pavol Bršlík žne úspechy

Svetoznámy tenorista a rodák z nášho mesta spieval vo štvrtok 28. februára v Štátnej opere v Banskej Bystrici pri príležitosti 15. výročia založenia Akadémie umení. Deň pred tým sa predstavil v Štátnej opere v Berlíne a v piatok exceloval na scéne zurišskej opery. 

Čítať ďalej…

15.03.2013 napísal dš

citanie

Rozprávkové čítanie

V MŠ Ul. 9. mája v utorok poobede netrpezlivo deti čakali na prekvapenie, ktoré im pani učiteľky sľúbili. Celý týždeň sa rozprávali o knihách, čítaní, rozprávkach a príbehoch, pretože mesiac marec patrí knihe.

Čítať ďalej…

14.03.2013 napísal dš

vystava

Veľkonočná výstava

V uplynulých dňoch zorganizovala ZO ÚŽS v spolupráci s Klubom drotárov a SOU v Kys .Novom Meste, veľkonočnú výstavu ručných prác. Vystavovali veľkonočné vajíčka zdobené rôznymi technikami, medovníčky, pečivo, veľkonočné ozdoby, bižutériu i výrobky z textilu a prútia.

Čítať ďalej…

11.03.2013 napísal dš

domov socialnych služieb MDZ

V domove sociálnych služieb si uctili ženy

Už tradične sa spája ôsmy marec s Medzinárodným dňom žien. Pracovníci ZpS a DSS v KNM pripravili pre svoje klientky malú oslavu a spoločne sme si tento sviatok pripomenuli. O program a zábavu sa postarali deti z MŠ Ul. 9. mája.

Čítať ďalej…

04.03.2013 napísal dš

marec

Marec - mesiac knihy

Prišiel marec - mesiac knihy. Je to dobrý dôvod navštíviť vašu obľúbenú knižnicu, ktorá už možno nečelí takému náporu ako kedysi, no stále má čo ponúknuť aj v časoch internetu a čítania z displejov. Čitateľom, nečitateľom a pedagógom ponúka Mestská knižnica Kysucké Nové Mesto bohatý program.

Čítať ďalej…

03.03.2013 napísal dš

chrabromil

Darujte OZ Chrabromil 2%

Práve je tu obdobie, kedy každý daňovník môže rozhodnúť o svojich 2 % zo zaplatenej dane a venovať ich priamo vybranému subjektu z tretieho sektora. Touto cestou sa na Vás obraciame s prosbou o podporu a pomoc prostredníctvom poukázania 2% z vašej dane pre našu neziskovú organizáciu Občianske združenie Chrabromil v KNM.

Čítať ďalej…