Kultúra Február 2013

22.02.2013 napísal dš

galeria

Vstup do galérií zdarma

Ministerstvo kultúry SR tento rok spustilo projekt otvoriť kultúrne inštitúcie každkú prvú nedeľu v mesiaci návštevníkom zdarma. K tejto aktivite sa pridal aj Žilinský samosprávny kraj, a tak každú prvú nedeľu v mesiaci môžete navštíviť galérie v ŽSK zdarma.

Čítať ďalej…

20.02.2013 napísal dš

vystav a

Výstava amatérskeho maliara

Z každého rožku trošku Stanislava Luhového je názov výstavy obrazov tohto akademického maliara. 68 väčších či menších obrazov zachytávajúcich najmä prírodu a krásu ženy je vystavených do konca týždňa v Dome kultúry KNM.

Čítať ďalej…

18.02.2013 napísal dš

fasiangy

Fašiangy, Turice...

Tak, ako po iné roky, i tento pripravili pracovníci z Centra sociálnych služieb Fantázia na ul. Belanského fašiangové posedenie, ktoré sa konalo dňa 12. 2. 2013 za účasti zástupcov miestneho SSV Kysucké Nové Mesto.

Čítať ďalej…

18.02.2013 napísal dš

O psickovi  a macicke

O psíčkovi a mačičke

Divadlo Kapor na scéne prišlo zahrať kysuckým deťom v nedeľné popoludnie, krásnu rozprávku O psíčkovi a mačičke. Dve výborne herečky predstavili známu rozprávku trochu inak.

Čítať ďalej…

18.02.2013 napísal dš

Ocko

Ocko na Kysuciach

Roman Pomajbo ako Ocko, prijal pozvanie do Domu kultúry v KNM. Jeho one man show prinútila všetkých divákov plakať od smiechu.

Čítať ďalej…

12.02.2013 napísal dš

sv. valentin

Sv. Valentín v knižnici

Každý, kto mal chuť, si mohol v knižnici vyrobiť srdiečko a darovať ho niekomu blízkemu.

Čítať ďalej…

12.02.2013 napísal dš

basa

Basu sme pochovali

Posledný deň pred začiatkom pôstu patril veselosti, tancu, hudbe, spevu a chutným šiškám. Každý kto mal chuť sa mohol zabávať s maskami na čele s Turoňom v uliciach mesta a ostatní na programe pochovávania basy v Dome kultúry KNM.

Čítať ďalej…

11.02.2013 napísal dš

harmonika

Fašiangová harmonika

Množstvo fanúšikov dobrej hudby a zábavy sa v pondelok poobede vybralo do Domu kultúry, kde sa konal 7. ročník hudobného stretnutia Fašiangová harmonika. Mottom podujatia je "Harmonikári všetkých krajín, spojte sa!".

Čítať ďalej…

11.02.2013 napísal dš

zbor

Koncert zborovej tvorby

Mariánskym kostolom sa v nedeľu poobede ozývala hudba a spev. Konal sa 9. ročník Koncertu zborovej tvorby, ktorý usporiadala ZUŠ KNM.

Čítať ďalej…

10.02.2013 napísal dš

zabijacka

Prvá domáca zabíjačka

Mesto Kysucké Nové Mesto, MKŠS a dobrovoľní nadšenci pripravili na ihrisku na sídlisku Kamence prvú domácu zabíjačku. Všetko sa začalo o 9.00 hod. a už pred obedom rozvoniavala zabíjačková polievka a pečené klobásky.

Čítať ďalej…

06.02.2013 napísal dš

niagara

Tanečnice z Niagary vystupovali v Ružomberku

Niagara reprezentovala naše mesto a tiež aj dobrovoľný hasičský zbor na prestížnom Celoslovenskom hasičskom plese, ktorý usporiadala Dobrovoľná požiarna ochrana SR a Hasičský a záchranný zbor SR. Okrem svojho vystúpenia mali aj zodpovednú úlohu, a to uvádzanie návštevníkov plesu, medzi ktorými bol aj minister vnútra SR Róbert Kaliňák.

Čítať ďalej…

04.02.2013 napísal dš

ples

X. reprezentačný ples mesta

V sobotu sa uskutočnil 10. ročník reprezentačného plesu mesta. Bohatý program, živá hudba a speváčka Ilona Csáková prispeli k dobrej zábave. Tanečný parket bol neustále preplnený.