Doprava

Kysucké Nové Mesto sa nachádza na severozápade Slovenska, medzi mestami Žilina a Čadca. V bezprostrednej blízkosti mesta ležia menšie, či väčšie dediny ako Radoľa, Horný Vadičov, Dolný Vadičov, Kysucký Lieskovec, Povina, Nesluša, Rudina, Rudinská, Rudinka, Snežnica, Ochodnica a ďalšie. Od krajského mesta Žilina je Kysucké Nové Mesto vzdialené 10 km na sever. Od mesta Čadca je vzdialené 20 km na juh.
 
 

Osobná doprava

Mesto leží vedľa cesty medzinárodného významu E 75 (Balt-Beograd-Atény). Do mesta sa vstupuje cez most ponad rieku Kysuca, na ktorý treba odbočiť v obci Radoľa. Prvý oblúkový oceľový most na tomto mieste sa nachádzal už v roku 1875. Zo severu je možné prejsť do mesta cez nový most, na ktorý sa odbočuje v obci Povina.
 
 

Autobusova stanica KNM, 2012.JPGAutobusová doprava

Autobusová doprava je možná z mesta Žilina alebo Čadca. Autobusy premávajú pomerne často. Možné je vystúpiť na jednej z troch autobosových zastávok: Biely dom (za mostom po vstupe do mesta), Park (nedaleko Belanského ulice smerujúcej na námestie) a Hlavná stanica (ktorá susedí so železničnou stanicou).

 

 

 

Zeleznicna stanica KNM, 2012.JPGŽelezničná doprava

Mestom prechádza železničná trať 127 Žilina – Čadca – Svrčinovec zastávka – Mosty u Jablunkova ČD.

 
 

 

Mestská hromadná doprava

Pravidelná premávka mestskej autobusovej dopravy je relizovaná na piatich linkách. Mestskú hromadnú dopravu využívajú najmä deti základných škôl a študenti. 
 
 

files/obrazky/subory MKSS/doprava/Letisko Zilina.jpgLetecká doprava

Najbližšie letisko sa nachádza pri Žiline v Dolnom Hričove, ktoré bolo dané do prevádzky v roku 1975. Letisko má dnes medzinárodný charakter, letecké spoje premávajú v pracovných dňoch na letisko Praha-Ruzyně. Na letisku bol postavený nový terminál. Dĺžka pristávacej plochy je 1 200 m. Pristávať tu môžu lietadlá s kapacitou do 60 cestujúcich. Plánované je rozšírenie pristávacej dráhy, aby tu mohli pristávať aj väčšie lietadlá.